خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب (100% تضمینی❤️)

نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب (100% تضمینی❤️)

نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب

نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب سایت آیین تست می تواند به شما کمک کند به صورت 100% تضمینی در آزمون آیین نامه شهری خود در هر کجا که هستید خیلی راحت و آسان قبول شوید، کافیست این صفحه را کامل مطالعه کنید و سپس تصمیم بگیرید.

به جای اینکه چندین صفحه درباره نمونه سوالات آیین نامه بخوانید، همین صفحه را یک بار بخوانید

نیازی نیست با انبوه فراوانی از سوالات ذهن خودتان را خسته کنید و بدتر به خودتان استرس وارد کنید

فقط کافیست ویدیو زیر را مشاهده کنید

در حال بارگذاری پخش کننده...

قیمت: 100 هزار تومان

تخفیف ویژه به مدت محدود

درحال حاضر: فقط 49 هزار تومان

از این فرم زیر می توانید اقدام به خرید نمونه سوالات vip تضمینی آیین نامه کنید

پس از نوشتن نام و ایمیلتان کافیست بر روی دکمه سبز رنگ بالا کلیک کنید

توجه: این جزوه با تضمین ۱۰۰ درصد قبولی در آیین نامه ساخته شده

آیا اتفاقی بوده که بیش از ۱۳ هزار نفر با این جزوه توانسته اند در همان مرحله اول قبول شوند؟

ویژگی جزوه نمونه سوالات آیین نامه VIP
💎 کیفیت جزوه کاملا اختصاصی و تضمینی
☎️ پشتیبانی دارد
⭐️ درصد قبولی 100 درصد
🤔 قابلیت چاپ دارد (کیفیت بالا)
💲 قیمت فقط 49 هزار تومان!
🎯 نحوه دریافت دریافت از سایت به صورت آنلاین

آزمون آیین نامه چیست؟

آزمون آیین نامه اصلی یک آزمونی می باشد که متقضایان گواهینامه رانندگی و راهنمایی برای دریافت گواهینامه خود نیاز دارند تا درآن قبول شوند و این آزمون شامل سوالات مختلف در دسته بندی های خاص می باشد که این سوالات از خود کتاب آیین نامه اصلی طرح می شوند.

تعداد سوال و زمان آزمون آیین نامه چقدر است؟

آزمون آیین نامه دارای 30 سوال می باشد که تمام سوالات آن تستی است و از خود کتاب مرجع طرح می شوند که شما 20 دقیقه زمان دارید تا به این سوالات در سر جلسه پاسخ دهید و توجه داشته باشید که این آزمون دارای نمره منفی می باشد پس باید مراقب باشید که بیش از حد سوال غلط تیک نزنید زیرا می تواند یک گزینه درست شما را هم از بین ببرد.

اما آیا لازم است کتاب آیین نامه را بخوانیم تا قبول شویم؟

قطعا از افراد زیادی شنیده اید که لازم نیست کتاب آیین نامه را بخوانید و شما می توانید با خواندن نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب، سوالات پرتکرار آیین نامه را پیدا کنید و فقط با خواندن همان سوالات در این آزمون قبول شوید. اما این مورد درست نیست! اگر می خواهید اشتباه دیگران را تکرار نکنید لطفا به این سخنان دقت کنید:

600 سوال آیین نامه

600 سوال آیین نامه

برای دانلود رایگان 600 سوال آیین نامه کافیست اینجا کلیک کنید

به طور معمول وقتی اقدام به خرید نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب می کنید و تضمین صد در صد را هم به شما می دهند که با خواندن نمونه سوالات اصلی و واقعی آیین نامه می توانید امتحان را نمره کامل بگیرید، اما یک نکته بسیار مهم وجود دارد که به شما نمی گویند:

خواندن 600 سوال آیین نامه 5 ساعت زمان می برد!

اگر حداقل برای هر سوال 30 ثانیه زمان بگذارید، 300 دقیقه زمان باید صرف کنید تا سوالات را تمام کنید که معادل 5 ساعت می باشد و این در سریع ترین زمان ممکن خواهد بود! زیرا به طور میانگین هر سوال یک دقیقه زمان می برد و حداقل 10 ساعت از زمان طلایی شما گرفته خواهد شد به صوری که وسط کار با خود می گویید ای کاش اصلا کتاب را میخواندم، چه خبر است این همه سوال!

خاطره جالب من در هنگام خواندن نمونه سوالات آیین نامه:

من هم وقتی درگیر آزمون آیین نامه بودم در گوگل کلمات متفاوتی را درباره نمونه سوالات اصلی آیین نامه سرچ می کردم و کل روز به دنبال مهم ترین سوالات آیین نامه اصلی تضمینی با جواب بودم اما حقیقتا هیچ تضمینی وجود ندارد که شما بتوانید فقط 30 سوال دریافت کنید و همان 30 سوال در امتحان بیایید، بلکه حداقل باید 600 سوال را بخوانید تا حداقل 25 تای آنها در امتحان آیین نامه حضور داشته باشد، البته اگر واقعا 600 سوال را درک کنید می توانید امتحان را قبول شوید اما خب این مشکل بزرگیست که بتوانید 600 سوال آیین نامه را در زمان کمی بخوانید.

دقیقا به یاد دارم من هم با همین مشکل مواجه بودم و یک روز زمان داشتم تا خودم را برای آزمون آیین نامه آماده کنم و 600 سوال را چاپ کرده بودم، 5 ساعتی زمان گذاشتم و دیدم هنوز فقط نصف سوالات را خواندم! به شدت کلافه و نا امید شده بدوم اما میدانستم راه دیگری ندارم و از تایم خوابم زدم و 5 ساعت دیگر صرف کردم و بقیه سوالات را خواندم، نکات سوالات را یادداشت کردم، جزوه ای که استادم سر کلاس تدریس کرده بود را مرور کردم و وقتی به سر جلسه آزمون آیین نامه رفتم دیدم که عین نمونه سوالات آیین نامه در این امتحان تکرار شده و تمام سوالات تکراریست.

آیا ارزش این همه زمان گذاشتن دارد؟

اما من شاهکار نکردم! واقعا خیلی اذیت شدم تا توانستم 600 سوال را بخوانم، دقیقا یادمه وقتی سوال 200 بودم در گوگل سرچ کردم ویدیو آموزش آیین نامه که نتیجه ای پیدا نشد و بعد هم سرچ کردم ویدیو نمونه سوالات آیین نامه، ویدیو تدریس آموزش آیین نامه و از این موارد که هیچ نتیجه ای وجود نداشت، همان روز بود که گفتم چقدر خوب می شد اگر کسی این 600 سوال را به صورت یک جزوه و ویدیو خلاصه می کرد تا من می توانستم فقط در یکی دو ساعت مطالعه مفید، کل مباحث لازم را بفهمم و راحت در آزمون قبول شم.

همین جرقه ای در ذهن من بود تا وقتی سایت آیین تست را میسازم حتما یک جزوه حرفه ای آیین نامه همراه با ویدیو آموزشی تهیه کنم که کاربران بتوانند فقط درکمتر از 2 ساعت به راحتی به کل مباحث مسلط شوند و در آزمون قبول شوند، یعنی به جای 10 ساعت فقط 2 ساعت زمان بگذارید! آن هم با تضمین 100درصد قبولی در آزمون آیین نامه از طرف سایت آیین تست.

دانلود رایگان نمونه سوالات پرتکرار آیین نامه

البته ممکن است شما ترجیح دهید از روش سنتی که من استفاده کردم، استفاده کنید و 600 سوال آیین نامه را دانلود کنید و 10 ساعت زمان بگذارید تا این سوالات کسل کننده و پرتکرار را بخوانید، که مشکلی نیست ما به سلیقه شما احترام می گذاریم و به صورت رایگان می توانید از طریق لینکی که در بالا با عنوان 600 سوال گذاشته ایم می توانید آن را دانلود کنید.

فیلم آموزشی و جزوه VIP نمونه سوالات آیین نامه

نمونه سوالات آیین نامه اصلی با جواب

اما اگر دوست دارید به جای 10 ساعت، فقط در کمتر از 2 ساعت تمام مباحث آیین نامه را با جزوه اختصاصی ما یاد بگیرید همراه با ویدیو آموزشی، کافیست در قسمت کامنت ها ایمیل خود را بنویسید و درخواست ارسال کنید تا درکمترین زمان ممکن برای شما این پکیج آیین نامه را بفرستیم (تا مدت محدود این پکیج رایگان است پس لطفا فورا کامنت بگذارید)

پکیج آیین نامه شامل چه مواردی است:

 1. ویدیو اختصاصی آموزش مباحث مهم از جمله: تابلوها، حق تقدم، جاده ها و… همراه با کدگذاری (شیوه نوین آموزشی)
 2. جزوه خیلی کوتاه و اختصاصی به شدت کاربردی
 3. نمونه سوالات پرتکرار اختصاصی آیین نامه برای سال 1400
 4. تضمین 100% قبولی شما (در صورت قبول نشدن مبلغ بازگشت داده می شود)

توجه داشته باشید که هدف ما از این تضمین این است به شما اطمینان صد در صد دهیم که قبول می شوید به همین خاطر حتی اگر یک درصد هم چنین اتفاقی نیفتد، تمام مبلغ شما را بازگشت می دهیم که چنین چیزی اصلا امکان پذیر نیست زیرا پکیج آیین نامه کل کتاب را پوشش می دهد فقط به صورت خیلی حرفه ای و خلاصه که نیازی نباشد ده ها ساعت زمان صرف آن کنید زیرا خیلی از مباحث هیچوقت در آزمون آیین نامه طرح نمی شود و خیلی از موارد همیشه طرف خواهد شد، مانند نمونه سوالات تابلو های آیین نامه که همیشه چند سوال از آن وجود دارد.

دریافت نمونه سوالات آیین نامه

برای دانلود کتاب آیین نامه اینجا کیک کلیک کنید (17 مگابایت)

اطلاعات بیشتر:

در این قسمت درباره آیین نامه و نمونه سوال ها و… توضیحات بیشتری نوشته ایم که اگر علاقمند بودید می توانید مطاله کنید

سخت ترین سوالات آیین نامه چیست؟

مقدمه: رانندگی یک مهارتی است که در دنیای امروز از اهمیت بالایی برخوردار است. فراگیری هدایت وسایل نقلیه به شما کمک می‌کند تا سرعت انجام کارهای شخصی خود را افزایش دهید. مرور سخت‌ترین سؤالات آیین نامه رانندگی به شما کمک می‌کند تا مسیر آموزش و دریافت گواهی نامه را در کمترین مدت زمان لازم طی نماید.

گواهی نامه یا تصدیق نامه یک مدرک هویتی است. این مدرک به افرادی اعطا می‌شود که توانایی هدایت وسایل نقلیه را دارا باشند. در کشور ما نهاد صادر کننده انواع گواهی‌نامه وسایل نقلیه مختلف پلیس راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی (راهور) است. فرد برای کسب تصدیق نامه ابتدا باید در کلاس‌های آموزش رانندگی شرکت نماید. متقاضی با کسب نمره قبولی در آزمون‌های رانندگی مجوز هدایت وسایل نقلیه را کسب می‌نماید. مرور سخت‌ترین سؤالات آیین نامه رانندگی قبل از حضور در آزمون می‌تواند کمک شایانی در کسب نمره بالاتر داشته باشد.

تاریخچه صدور گواهی نامه رانندگی در ایران و جهان:

تاریخچه گواهینامه

کارل بنز در سال 1888 برای تردد در کوچه‌ و خیابان‌های محل زندگی خود با اتومبیلی که خود اختراع کرده بود، از دولت محلی کسب اجازه نمود. بعدها با استقبال مردم از اتومبیل‌، تعداد خودروها در سطح خیابان‌های شهرهای مختلف افزایش یافت. در نتیجه ایالات‌متحده آمریکا در سال 1910 مجبور شد اولین قوانین راهنمایی و رانندگی تصویب نماید. سه سال بعد دولت محلی در نیوجرسی کسب گواهی‌نامه رانندگی را اجباری نمود.

ناصرالدین‌شاه با سفر به فرانسه اولین بار اتومبیل را مشاهده کرد. او یک دستگاه اتومبیل را خریداری نموده و با خود به ایران آورد. شاید به همین خاطر بوده که اولین مأموران راهنمایی و رانندگی در ایران مستشاران فرانسوی بودند. ناصر خان انشا اولین مأمور ایرانی نظمیه بود که به‌عنوان مأمور راهنمایی و رانندگی منصوب گردید و 10 سال در این سمت خدمت کرد. او در طی این 10 سال اولین قوانین راهنمایی و رانندگی را در ایران تدوین کرد. شاید بتوان ناصر خان را به عنوان اولین تدوینگر قوانین و سخت‌ترین سؤالات آیین‌نامه رانندگی در ایران دانست.

طبق قوانینی که ناصر خان برای رانندگان تعیین کرده بود؛ رانندگان باید طی ساعت مختلف روز در داخل شهر و اماکن پرجمعیت از سمت راست خیابان حرکت می‌نمودند. سرعت اتومبیل در اماکن پرجمعیت نباید از ۱۵ کیلومتر در ساعت تجاوز می‌کرد. سرعت اتومبیل در طول روز در خارج شهر باید از 25 کیلومتر در ساعت تجاوز نمی‌کرد. راننده می‌بایست در هنگام رانندگی در شب‌ها اتومبیل را با سرعت ۱۰ کیلومتر می‌راند. در مواقع نزدیک شدن به حیوانات و احشام از قبیل اسب و قاطر که از صدای ماشین وحشت می‌کردند، راننده باید از سرعت اتومبیل خود کاسته و آرام حرکت می‌نمود تا زمینه رم کردن حیوانات فراهم نشود. در سال ۱۳۰۰ هجری شمسی در خیابان باب همایون شعبه‌ای بنام آلات ناقله در نظمیه تهران به عنوان اداره پلیس راهنمایی و رانندگی تأسیس گردید.

در حال حاضر در کشورهای مختلف سرتاسر جهان کسب گواهی نامه رانندگی امری الزامی است. قوانین جامع و کاملی در همه کشورهای جهان در مورد نحوه استفاده از وسایل نقلیه تصویب شده است. کشورهای توسعه یافته دقت بیشتری در هنگام صدور گواهی نامه رانندگی صرف می‌نمایند. در این کشورها درصورتی‌که فرد بدون داشتن گواهی نامه از وسیله نقلیه استفاده نماید، شامل جریمه‌های هنگفتی می‌شود.

شرایط کسب گواهی نامه در ایران:

گواهینامه

در حال حاضر افرادی که متقاضی دریافت گواهی نامه رانندگی هستند باید دارای شرایط زیر باشند:

 • افراد متقاضی دریافت گواهی نامه رانندگی باید 18 سال را تمام کرده باشند.
 • افراد در ابتدا باید برای دریافت تصدیق نامه رانندگی ماشین‌های سبک اقدام نمایند.
 • کسب گواهی نامه های سلامت روحی و جسمی و روانی برای افراد متقاضی الزامی است.
 • حضور در کلاس‌های آموزشی برای همه افراد قبل از شرکت در آزمون‌های آیین‌نامه اجباری است.
 • پرداخت هزینه‌های بخش‌های مختلف برای صدور گواهی نامه بسیار مهم است.
 • ارائه مدارک موردنیاز جهت شرکت در آزمون‌های آیین نامه و دریافت گواهی‌نامه رانندگی الزامی است.

امروزه آموزشگاه‌های رانندگی بسیاری از شرایط دریافت گواهی نامه را تسهیل نموده‌اند. آموزشگاه‌ها با تدوین سخت‌ترین سؤالات آیین نامه رانندگی ذهن مراجعه کننده را با قالب آزمون‌ها آشنا می‌نمایند.

سخت‌ترین سؤالات آیین نامه رانندگی در چه قالبی تدوین می شود؟

در تدوین قوانین آیین نامه چند مورد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. فرد برای دریافت گواهی نامه باید در دو آزمون آیین نامه شرکت نماید. آزمون اول شامل یک پرسش نامه کتبی است که فرد در این آزمون باید به سؤالاتی که در زمینه های مختلف مطرح می شود پاسخ دهد . سوالات آزمون شامل  اطلاعاتی درباره موارد فنی خودرو ،انواع تابلوها ، اعلانات و قوانین مصوب است .فرد بعد از کسب نمره قبولی در آزمون کتبی اجازه حضور در آزمون عملی را کسب می‌نماید. در صورتی که متقاضی در آزمون کتبی مردود شود باید یک یا دو جلسه در کلاس‌های آموزشی شرکت نموده و دوباره برای حضور در آزمون کتبی اقدام نماید. بهترین راه برای کسب موفقیت در مرحله آزمون کتبی مرور سخت‌ترین سؤالات آیین نامه رانندگی است. مرور این سوالات می‌تواند ذهن و دیدگاه افراد متقاضی تصدیق نامه رانندگی را نسبت به نوع و تعداد سؤالات آزمون‌ها روشن کند.

در آزمون عملی متقاضی در حضور افسر پشت فرمان ماشین قرار گرفته و به طور عملی دانسته‌ها و آموزش‌های خود را نشان می‌دهد.


مزایای خواندن سوالات آیین نامه رانندگی:
بانوان در هنگام مراجعه به آموزشگاه‌ها برای دریافت گواهی نامه رانندگی باید توجه نمایند؛ که طبق قوانین راهنمایی و رانندگی جمهوری اسلامی حجاب خود را رعایت نمایند. عکس‌های ارائه شده توسط بانوان به سازمان راهور باید به‌صورت 3*4 و تمام رخ و کاملا محجبه باشد.

نمونه سوالات آیین نامه چیست؟

ذهن انسان هنگامی‌که با سؤالات و پرسش‌های گوناگونی حول یک موضوع برخورد می‌نماید، می‌تواند پاسخ مناسب‌تری برای پرسش مورد نظر ارائه نماید. بر همین اساس مرور سؤالات مختلف آیین نامه کتبی و عملی رانندگی به متقاضی کمک می‌کند با جنبه‌های مختلف قوانین و مهارت‌های رانندگی را آشنا شود. از سوی دیگر آشنایی با سخت‌ترین سؤالات آیین نامه رانندگی به ذهن کمک می‌کند تا به‌طور دقیق‌تر و با توجه کامل به تجزیه سؤالات و پاسخ‌ها بپردازد. مرور مدام سوالات آیین نامه رانندگی به شما کمک می‌کند تا از استرس آزمون رهایی یابید و با ذهنی آرام و قلبی مطمئن به سوالات پاسخ دهید. این مسئله به نوبه خود تاثیر فراوانی در میزان موفقیت شما خواهد داشت.

رانندگی یک مهارتی است که در دنیای امروز از اهمیت بالایی برخوردار است. فراگیری هدایت وسایل نقلیه به شما کمک می‌کند تا سرعت انجام کارهای شخصی خود را افزایش دهید. اگر تابه حال برای دریافت گواهی نامه رانندگی اقدام نکردید پیشنهاد می‌کنیم که در اولین فرصت به آموزشگاه‌های آموزش و رانندگی مراجعه نمایید؛ و برای دریافت تصدیق نامه در آزمون‌های رانندگی شرکت کنید. مرور سخت‌ترین سؤالات آیین نامه رانندگی به شما کمک می‌کند تا مسیر آموزش و دریافت گواهی نامه را در کمترین مدت زمان لازم طی نماید.

برخی از نمونه سوالات پرتکرار آیین نامه:

در این قسمت می توانید برخی از نمونه سوالات را به صورت رایگان ببینید که این بخشی از جزوه 600 سوال آیین نامه است (توجه داشته باشید که شما با خرید جزوه VIP آیین تست نیازی به خواندن تمام این سوالات ندارید و خیلی سریع و هدفمند مطالبی که نیاز است را فقط به شما می گوییم تا نمره کامل را در کمترین زمان دریافت کنید).

نمونه سوال آیین نامه نمونه سوال آیین نامه نمونه سوال آیین نامه نمونه سوال آیین نامه

لطفا پس از خرید جزوه VIP حتما نظرتان را در همین صفحه برای ما کامنت کنید ❤️

۱۴ دیدگاه

 1. نمونه سوالا آیین نامه سخت نیستن بنظرم به شرطی که برید نکات مهم رو بخونید و انقدر درگیر جزئیات کتاب نشید چون ۹۰ درصدش اصلا توی این ۱۰ سال هیچوقت سوال ازش نیومده

 2. آیین نامه یا نمونه سوالات گواهی نامه رو خوندم و قبول شدم، خیلی الان حالم خوبه واقعا سپاسگذارم

 3. بهترین سوالات آیین نماه و نمونه سوالات

 4. واقعا خیلی عالی بود آیین تست بهترین

 5. من دوبار توی آزمون رد شدم دیگه واقعا رو مخمه، همین الان جزوه رو میخرم لطفا دوستان دعا کنید این آزمون رو قبول شم خیلی رومخه این آزمون آیین نامه شاید بخاطر اینه که من استرس دارم یا دارم الکی آزمون رو سخت میکنم برای خودم نمیدونم امیدوارم قبول شم

 6. 😭 ای کاش زودتر با سایتتون آشنا میشدم من مرحله اول رو رد شدم چون فقط خود کتاب رو خلاصه وار خونده بودم

 7. پیامرسال بین المللی

  یه پیام دارم برای طراحان ازمون آیین نامه: لطفا سخت نگیرید ❤️

 8. من جزوه VIP رو خریدم فوققق العادههههه استتت دمتون گرم 😍 از جزوه ای که توی آموزشگاه بهمون دادن ۱۰ برابر بهتره

 9. با سلام خدمت تیم محترم آیین تست. بابت رایگان قرار دادن ۶۰۰ سوال آیین نامه بسیار ممونم، چون بنده کتاب رو کامل خونده بودم و فقط میخواستم خودم را بسنجم که چقدر در این آزمون خوب هستم و خداروشکر وضعیت بنده مناسب بود. با اجازه سایتتان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشتم تا دیگران هم استفاده کنند.

 10. سلام کسی اینجا هست که ۶۰۰ سوال رو خونده باشه و توی آزمون آیین نامه قبول نشده باشه؟

 11. دمتون گرم بهترین نمونه سوالات ایین نامه ای بود که دیده بودم خلاصه و مفید رفته بودید سر اصل مطلب

 12. سلام وقت بخیر این جزوه وسؤالات برای گواهینامه پایه دو هم هست یا اینکه فقط برای پایه سه هستش؟

 13. فوقالعاده بود👌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *