خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / 🔥 آیین نامه / نمونه سوالات پر تکرار آیین نامه

نمونه سوالات پر تکرار آیین نامه

نمونه سوالات پر تکرار آیین نامه

افرادی که قصد دارند تا اقدام به اخذ گواهینامه کرده و گواهینامه خود را در پایه های مختلف دریافت کنند، یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشند شرکت در آزمون آیین نامه است. در واقع شما به منظور اخذ گواهینامه باید در دو مرحله آزمون آیین نامه شرکت کرده و در هر دو این آزمون ها موفق شوید.

در همین راستا یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره پرسیده می شود این است که به منظور موفقیت در آزمون آیین نامه باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم در این مطلب قصد داریم تا شما را با سوالات پر تکرار آزمون آیین نامه آشنا کرده و در رابطه با بهترین روش برای موفقیت در آزمون آیین نامه توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

پس با ما همراه باشید تا به بررسی این مسئله بسیار مهم پرداخته و نکاتی را به شما آموزش دهیم که با کمک آن می توانید به راحتی و بدون هیچ مشکل خاصی در آزمون آیین نامه به موفقیت رسیده و این دو مرحله آزمون آیین نامه را به راحتی طی کنید. پس با وب سایت آیین تست همراه باشید.

آزمون آیین نامه چیست

پیش از آن که بخواهیم شما را با سوالات پر تکرار آزمون آیین نامه آشنا کرده و در رابطه با آن صحبت کنیم باید به این مسئله بسیار مهم پرداخته و بیان کنیم که آزمون آیین نامه چیست و شامل چه مواردی می شود؟

در راستای پاسخ به این سوال بسیار مهم باید گفت که اگر به دنبال آن هستید تا اقدام به اخذ گواهینامه کنید لازم است تا دو مرحله آزمون تئوری به نام آزمون آیین نامه را طی کنید. در آزمون ایین نامه مفاهیم تئوری مثل معنای تابلوها، حق تقدم، قوانین مربوط به رانندگی، موضوعات فنی و… از شما پرسیده می شود و شما موظف هستید تا به این سوالات پاسخ دهید.

یکی از مهم ترین موضوعاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که تمامی سوالات این آزمون از کتاب آیین نامه مطرح می شود و به همین دلیل لازم است تا اقدام به خرید کتاب آیین نامه کرده و آن را به صورت کامل مطالعه کنید تا در نهایت بتوانید در دو مرحله آزمون آیین نامه شرکت کرده و نمره قبولی را اخذ کنید.

شاید برای شما این سوال بسیار مهم مطرح شود که چرا آزمون آیین نامه به صورت دو مرحله ای برگزار می شود؟ در راستای پاسخ به این سوال باید گفت که مرحله اول آزمون آیین نامه شامل آزمون مقدماتی می شود که توسط آموزشگاه ها آموزش رانندگی برگزار می شود.

از سوی دیگر پس از موفقیت در این آزمون شما موظف هستید تا در آزمون اصلی آیین نامه که توسط راهنمایی و رانندگی برگزار می شود شرکت کرده و در این آزمون نیز امتیاز قابل قبول را بدست بیاورید تا بتوانید در نهایت اقدام به اخذ گواهینامه خود کنید. اهمیت آزمون آیین نامه به قدری است که اگر شما نتوانید نمره قبولی در این آزمون را بدست بیاورید، امکان شرکت در کلاس های عملی برای شما وجود نخواهد داشت و به همین دلیل لازم است تا حتما برای قبولی در این آزمون تلاش کنید.

روش موفقیت در آزمون آیین نامه چیست

پس از آن که در رابطه با آزمون آیین نامه صحبت کرده و اطلاعات کاملی در رابطه با این آزمون را به شما ارائه کردیم، ممکن است این سوال برای تان مطرح شود که بهترین روش برای موفقیت در آزمون آیین نامه چیست و به منظور اخذ نمره قبولی در این آزمون باید چه مراحلی را طی کنیم؟

نمونه سوالات پر تکرار آیین نامه

اگر بخواهیم به این سوال بسیار مهم پاسخ باید گفت که به صورت کلی به منظور موفقیت در آزمون آیین نامه لازم است تا کتابچه قوانین راهنمایی و رانندگی را به صورت کامل مطالعه کرده و دید کاملی در رابطه با آن به دست بیاورید. پس از مطالعه تمامی این موارد قادر خواهید بود تا به راحتی در آزمون آیین نامه شرکت کرده و نمره قبولی در این آزمون را کسب کنید.

در این بین پیشنهاد ما این است که پیش از شرکت در آزمون آیین نامه، اگر قصد دارید تا شانس موفقیت در این آزمون را برای خود به طرز چشمگیری افزایش دهید، حتماً نمونه سوالات آیین نامه را انجام داده و آن ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید، چرا که نمونه سوالاتی که وجود دارد از سوالات پر تکراری است که همواره در آزمون آیین نامه مطرح می شود. به همین دلیل اگر شما این نمونه سوالات را حل کنید، قادر خواهید بود تا بدون مشکل در آزمون آیین نامه شرکت کرده و نمره قبولی را بدست بیاورید.

در این بین یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که برخی از سوالات آیین نامه جز سوالات پر تکرار به حساب می آیند. این دسته از سوالات به نحوی هستند که در تمامی آزمون ها شاهد مطرح شدن آن ها هستیم و اگر شما بتوانید این سوالات را مطالعه کرده و آن ها را به صورت کامل بررسی کنید، در نهایت قادر خواهید بود تا به بهترین شکل ممکن امتیاز لازم برای قبولی در این آزمون را اخذ کنید.

سوالات پر تکرار آزمون آیین نامه

وب سایت آیین تست یکی از بهترین سایت ها در حوزه آموزش رانندگی به حساب می آید و مطالعه مقالات موجود در این وب سایت به شما کمک می کند تا به بهترین شکل ممکن بتوانید دانش خود در رابطه با آزمون آیین نامه را افزایش داده و شانس قبولی تان را بالا ببرید.

به همین دلیل پیشنهاد ما این است که اگر قصد دارید تا در آزمون آیین نامه شرکت کنید حتماً سوالات پر تکرار که در سایت آیین تست وجود دارد را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید. در همین راستا اگر بخواهیم شما را با سوالات پر تکرار آزمون آیین نامه آشنا کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خواندن این سوالات پر تکرار به شما کمک می کند تا بتوانید حجم بسیار زیادی از سوالات آیین نامه را به راحتی جواب دهید، چرا که عموماً برخی از سوالات که به عنوان سوالات پر تکرار شناخته می شوند اهمیت بسیار زیادی دارند و بارها در آزمون آیین نامه مطرح می شوند. در این بین اما پیشنهاد ما این است که علاوه بر خواندن این سوالات حتماً به صورت منظم در کلاس های آیین نامه نیز شرکت کرده و تلاش کنید تا اطلاعات خود را در رابطه با قوانین راهنمایی و رانندگی به طرز چشمگیری بالا ببرید تا در آزمون آیین نامه موفق شوید.

برای دریافت جزوه Vip و سوالات Vip آیین نامه کافیست به صفحه نمونه سوالات آیین نامه در سایت آیین تست مراجعه کنید.

سوالات متداول در رابطه با آزمون آیین نامه

نمونه سوالات پر تکرار آیین نامه

پس از آن که شما را با آزمون آیین نامه آشنا کرده و در رابطه با سوالات پر تکرار این آزمون اطلاعات کاملی را بیان کردیم، ممکن سوالات مختلفی در رابطه با این آزمون در ذهن شما به وجود بیاید.

به همین دلیل اگر بخواهیم به سوالات متداول شما در رابطه با آزمون آیین نامه پاسخ دهیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. آیا خواندن سوالات پر تکرار آیین نامه مفید است؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که همواره افراد پیش از شرکت در آزمون آیین نامه مطرح می کنند این است که آیا خواندن سوالات پر تکرار می تواند مفید باشد و آیا می تواند به ما برای قبولی در این آزمون کمک کند یا خیر؟

به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که اگر شما بتوانید سوالات پر تکرار آزمون آیین نامه را مطالعه کرده و تسلط خود را نسبت به این سوالات افزایش چشمگیری دهید، قادر خواهید بود تا بدون مشکل در این آزمون قبول شده و به سراغ مرحله بعدی برای اخذ گواهینامه بروید.

 1. سختی آزمون آیین نامه چقدر است؟

به صورت کلی سختی آزمون آیین نامه زیاد نیست. اگر شما تسلط قابل قبولی بر روی تابلوها و قوانین مربوط به راهنمایی و رانندگی داشته باشید، بدون هیچ مشکل خاصی قادر خواهید بود تا در آزمون آیین نامه امتیاز لازم را کسب کرده و موفق شوید. به همین دلیل نیازی نیست تا نگرانی در رابطه با این آزمون داشته باشید و اگر شما چند بار سوالات پر تکرار را حل کرده و یک بار به صورت کامل اقدام به بررسی کتاب قوانین کنید، می توانید بدون مشکل و در همان اولین امتحان بدون مردود شدن این مرحله از آزمون های اخذ گواهینامه را طی کنید.

 1. سوالات آیین نامه در آزمون چند تا است؟

یکی از سوالات متداولی که در رابطه با آزمون آیین نامه پرسیده می شود این است که این سوالات چقدر است؟ به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که هم در آزمون آیین نامه مقدماتی و هم در آزمون آیین نامه اصلی شما موظف هستید تا به ۳۰ سوال در رابطه با تابلوها، قوانین راهنمایی و رانندگی، سوالات فنی و سوالات مربوط به حق تقدم پاسخ دهید. در واقع این آزمون مشخص می کند که آیا شما از نظر تئوری توانسته اید امتیاز لازم برای قبولی سوالات تئوری و آیین نامه را بدست بیاورید یا خیر؟ در واقع این ۳۰ سوال به عنوان محک شما برای رد کردن این مرحله به حساب می آیند.

 1. مدت زمان آزمون آیین نامه چند است؟

یکی دیگر از سوالات مهمی که در رابطه با آزمون آیین نامه پرسیده می شود این است که مدت زمان این آزمون چقدر است؟ به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که مدت زمان آزمون آیین نامه در مرحله مقدماتی و در آزمون اصلی ۲۰ دقیقه است و در واقع شما باید در ۲۰ دقیقه به ۳۰ سوال پاسخ دهید و این یعنی شما کمتر از یک دقیقه برای پاسخ دادن به هر سوال وقت دارید و باید سریعاً به تمامی سوالات پاسخ دهید.

 1. نمره قبولی در آزمون آیین نامه چقدر است؟

یکی دیگر از سوالات متداولی که همواره افراد مطرح می کنند این است که برای قبولی در آزمون آیین نامه باید چه امتیازی بدست بیاوریم؟ اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم باید گفت که شما باید به ۲۶ سوال از ۳۰ سوال آیین نامه به صورت حداقلی پاسخ دهید تا بتوانید نمره قبولی در این آزمون را اخذ کنید. در واقع اگر تعداد اشتباهات شما در این آزمون از چهار عدد بیشتر شود، شما در آزمون آیین نامه مردود می شوید و لازم است تا دوباره در این آزمون شرکت کنید.

 1. آیا آزمون آیین نامه نمره منفی دارد؟

یکی دیگر از مهم ترین سوالاتی که افراد پیش از شرکت در آزمون آیین نامه مطرح می کنند این است که آیا این آزمون نمره منفی دارد یا خیر؟ اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم باید گفت که به صورت کلی آزمون آیین نامه هیچ نمره منفی ندارد و نیازی نیست تا نگرانی در رابطه با این مسئله داشته باشید.

اگر می خواهیم شما را با مفهوم نمره منفی آشنا کنیم باید گفت که در آزمون هایی مثل کنکور، در صورتی که شما تعداد مشخصی از سوالات را غلط جواب دهید، یکی از سوالاتی که درست پاسخ داده اید حذف می شود و همین مسئله باعث می شود تا بهتر باشد که سوالاتی که شک دارید را پاسخ ندهید.

این در حالی است که آزمون آیین نامه هیچ نمره منفی ندارد و این یعنی بهتر است تا سوالاتی که شک دارید را نیز پاسخ دهید و هیچ یک از سوالات آیین نامه را خالی نگذارید، چرا که خالی گذاشتن سوالات به معنای غلط زدن آن است و این مسئله باعث می شود تا نمره شما در آزمون کم شود.

 1. پس از مردودی در آزمون آیین نامه چه کار باید کرد؟

افرادی که در آزمون آیین نامه مردود می شوند، یکی از مهم ترین سوالاتی که مطرح می کنند این است که پس از مردودی در این آزمون باید چه کاری انجام داد؟

به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که مردودی در آزمون باعث می شود تا شما مجبور باشید که دوباره در آزمون آیین نامه شرکت کنید. به صورت کلی آزمون های آیین نامه به صورت هفته یک بار برگزار می شود و شما پس از رد شدن در آزمون آیین نامه باید دوباره در این آزمون شرکت کنید تا در نهایت بتوانید نمره قبولی را اخذ کنید. همچنین به دلیل مردود شدن در آزمون لازم است تا مبلغی را به عنوان جریمه پرداخت کنید. این مسئله به آن معنا است که اگر شما در آزمون آیین نامه مردود شوید، برای هر بار رد شدن هزینه های شرکت در کلاس آموزش رانندگی برای تان افزایش پیدا می کند.

حرف آخر

در این مطلب شما را به صورت کامل با آزمون آیین نامه آشنا کرده و در رابطه با آن به صورت جامع صحبت کردیم. همچنین در بخش های بعدی شما را با سوالات پر تکرار این آزمون آشنا کرده و تلاش کردیم تا تمامی سوالات پر تکرار موجود در آزمون آیین نامه را به همراه پاسخ به شما ارائه دهیم.

در نهایت نیز سوالات متداولی که ممکن است در ذهن شما شکل گیرد را به صورت کامل پاسخ دادیم. توجه به تمامی نکات گفته شده در این مقاله، این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید با خیال آسوده در آزمون آیین نامه شرکت کرده و بهترین نمره را در این آزمون بدست بیاورید.

۱۱ دیدگاه

 1. خیلی مفید بود، مرسی از شما که این مقاله رو به اشتراک گذاشتید.

 2. این مقاله خیلی خوب بود. به نظرم سوالاتی که در اینجا مطرح شده بسیار مفید و کاربردی هستند. من از این مقاله برای آماده شدن برای آزمون آیین نامه استفاده کردم و خیلی بهم کمک کرد. ممنون از نویسنده.

 3. سلام! این مقاله خیلی کاربردی بود. نمونه سوالات پر تکرار آیین نامه رو واقعا به خوبی توضیح داده بود. خیلی ممنون بابت به اشتراک گذاری.

 4. این مقاله بسیار خوب و مفید بود. بهترین نمونه سوالات پر تکرار آیین نامه رو در اینجا پیدا کردم و از ته دلم ممنونم!

 5. ممنون بابت مقاله خوبتون، سوالاتی که پر تکرار هستند رو خیلی خوب جمع‌آوری کردید.

 6. مقاله خیلی خوبی بود! خیلی مفید و کاربردی بود و به خوبی به نحوه پاسخگویی به سوالات آیین نامه پرداخته بود. ممنون بابت این مقاله عالی!

 7. مطالب این مقاله بسیار ساده و قابل فهم بودند و به راحتی توانستم به سوالاتم پاسخ پیدا کنم. ممنون بابت مطالب مفید و آموزنده.

 8. مطالب خوبی در این مقاله بود، اما به نظرم بعضی از سوالات نیاز به توضیحات بیشتری دارند. در کل به نظرم مقاله مفیدی بود.

 9. فاطمه زهرا

  مقاله بسیار عالی و مفیدی بود. خیلی خوشحالم که اینجا رو پیدا کردم و می‌تونم از سوالات پرتکرار آیین نامه استفاده کنم. ممنون از شما!

 10. این مقاله واقعا عالیه، خیلی کمک کرد به من برای آماده شدن برای آزمون آیین نامه. ممنون بابت به اشتراک گذاری این اطلاعات مفید.

 11. خیلی خوب بود. این نمونه سوالات بهم کمک کرد تا ببینم که چه جوری می‌تونم برای آیین نامه آماده شم. واقعا از مطالب خوب و کاربردیتون ممنونم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *