خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / ◀️ اطلاعات عمومی / نحوه پیگیری کارت سوخت خودرو

نحوه پیگیری کارت سوخت خودرو

نحوه پیگیری کارت سوخت خودرو

افرادی که اقدام به خرید خودرو می کنند، یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشند بحث دریافت کارت سوخت خودرو است. در این بین اما بسیاری از افراد به منظور دریافت کارت خود سوخت خودرو خود با مشکل مواجه شده و این سوال بسیار مهم را مطرح می کنند که به منظور پیگیری کارت سوخت خودرو باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم و به چه نحوی می توان این پیگیری را انجام داد؟

به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم در این مطلب قصد داریم تا شما را با نحوه پیگیری کارت سوخت خودرو صفر کیلومتر آشنا کرده و بیان کنیم که مدت زمان صدور کارت سوخت المثنی نیز چقدر است و پس از مدت چند روز می توانید کارت سوخت خودرو را دریافت کنید؟ پس با ما همراه باشید تا به بررسی این مسئله بسیار مهم پرداخته و در رابطه با آن توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه کنیم.

روش های پیگیری کارت سوخت خودرو

در پاسخ به این سوال بسیار مهم که امروزه روش های پیگیری کارت سوخت خودرو چگونه بوده و به چه نحوی می توان این فرایند را انجام داد باید گفت که روش ها و راهکارهای گوناگونی به منظور پیگیری کارت سوخت خودرو پیش روی شما وجود دارد و اگر پس از ثبت نام برای دریافت کارت سوخت قصد دارید تا وضعیت آن را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید می توانید به سراغ هر یک از روش های موجود رفته و از طریق آن شرایط و وضعیت کارت سوخت خود را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

در همین راستا اگر بخواهیم شما را با هریک از این روش ها آشنا کرده و در رابطه با آن توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پیگیری وضعیت کارت سوخت خودرو از طریق سامانه درگاه خدمات الکترونیک انتظامی

یکی از روش های به شما کمک می کند تا بتوانید از طریق آن وضعیت کارت سوخت خود را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و اطلاعات بسیار زیادی در رابطه با وضعیت کارت سوخت تان اخذ کنید، کمک گرفتن از درگاه خدمات الکترونیک نظامی است. به منظور ورود به این درگاه اینترنتی باید به سراغ سایت https://sokht.epolice.ir رفته و از طریق آن اقدام پیگیری وضعیت کارت سوخت خودرو خود کنید. به منظور دریافت اطلاعات در رابطه با وضعیت کارت هوشمند سوخت خودرو تان لازم است تا پلاک خود را در این سامانه وارد کرده و پس از آن می توانید اطلاعات مختلفی در رابطه با وضعیت کارت سوخت خود را به دست بیاورید.

این سامانه به شما کمک می کند تا در سریع ترین زمان ممکن و به راحتی اطلاعات مختلفی در رابطه با وضعیت کارت سوخت تان را به دست بیاورید. در نتیجه اگر به دنبال یک روش سریع و آسان هستید، پیشنهاد ما این است که به سراغ این سامانه رفته و از طریق آن به صورت آنی از وضعیت کارت هوشمند سوخت خود مطلع شوید.

دریافت اطلاعات از طریق اس ام اس

از آن جایی که ممکن است برخی از افراد به اینترنت پر سرعت دسترسی نداشته باشند و نتوانند از طریق سامانه های آنلاین اطلاعات مورد نیاز خود در رابطه با کارت سوخت شان را به دست بیاورند، نیروی انتظامی سامانه پیامکی را نیز راه اندازی کرده که از طریق این سامانه پیامکی می توانید اطلاعات مختلف را در رابطه با وضعیت کارت هوشمند سوخت خود به دست بیاورید.

برای این که بتوانید اقدام به پیگیری کارت سوخت خودرو خود کنید، لازم است تا شماره VIN که بر روی کارت ماشین شما وجود دارد را به سامانه پیام کوتاه نیروی انتظامی به شماره 1101202040 ارسال کنید.

البته نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این سامانه به نحوی برنامه ریزی شده که برای دریافت اطلاعات در رابطه با وضعیت کارت سوخت خود باید شماره VIN وسیله نقلیه تان را با فرمت خاصی برای آن ارسال کنید.

به عنوان مثال برای استعلام وضعیت کارت هوشمند موتورسیکلت باید در ابتدا حرف M و سپس * و بعد از آن VIN موتورسیکلت را برای سامانه ارسال کنید. به عنوان مثال به منظور ارسال VIN موتورسیکلت باید شماره آن وسیله نقلیه خود را به صورت زیر برای سامانه ذکر شده ارسال نمایید:

M*IRKV91MN5O3685988

همچنین در صورتی که وسیله نقلیه شما خودرو است و قصد دارید تا وضعیت کارت سوخت آن را پیگیری کنید لازم است تا پیش از ارسال شماره VIN، از حرف v و * استفاده کنید. به عنوان مثال دستور زیر برای یک مالک خودرو است که قصد دارد تا اطلاعات وضعیت کارت سوخت هوشمند خود را از طریق سامانه نیروی انتظامی دریافت کند:

V*IRPC90VV5I9658742

مراجعه به پلیس + 10

یکی از روش هایی که به شما کمک می کند تا بتوانید اقدام به پیگیری وضعیت کارت سوخت هوشمند خودرو خود کنید، مراجعه به مراکز پلیس + 10 است.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که امروزه مراکز پلیس + 10 در تمامی شهرهای ایران وجود دارد و شما می توانید با مراجعه به این مراکز به صورت حضوری اقدام به پیگیری وضعیت کارت سوخت خودرو تان کنید. البته مسئله مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که مراکز پلیس + 10 نیز به منظور دریافت اطلاعات از سامانه های اعلام شده استفاده کرده و اطلاعاتی به شما ارائه می دهد از همین سامانه ها دریافت می شود.

به همین دلیل اگر شما از طریق روش های گفته شده در بالا نتوانستید اطلاعات کافی بدست بیاورید و همچنان وضعیت کارت سوخت شما نامشخص بود، پس از مراجعه به مراکز پلیس + 10 نیز باز هم با چنین مسئله ای مواجه خواهید شد. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که تنها اگر برای شما امکان استفاده از سامانه های آنلاین و یا سامانه های پیامکی وجود ندارد به سراغ مراکز پلیس + 10 بروید، چرا که به صورت آنلاین و غیر حضوری نیز می توانید به راحتی اطلاعات مختلف را در رابطه با وضعیت کارت سوخت خود از طریق این سامانه ها دریافت کنید.

ثبت نام و رهگیری کارت سوخت المثنی

یکی دیگر از سوالات بسیار مهمی که در رابطه با کارت سوخت خودرو پرسیده می شود این است که روش ثبت نام و رهگیری کارت سوخت المثنی چگونه بوده و به چه نحوی می توان اقدام به پیگیری کارت سوخت المثنی کرد؟ به منظور بررسی این مسئله بسیار مهم و پاسخ به سوالاتی در رابطه با مدت زمان صدور کارت سوخت المثنی باید گفت که امروزه سه روش برای دریافت کارت سوخت المثنی وجود دارد که می توانید از طریق این سه روش کارت سوخت خودروی تان را به صورت المثنی دریافت کنید. اگر بخواهیم شما را با این روش ها آشنا کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مراجعه حضوری به پلیس + 10

یکی از روش هایی که به شما کمک می کند تا بتوانید از طریق آن کارت سوخت المثنی خود را دریافت کنید، مراجعه به پلیس + 10 است. البته مسئله مهم این است که مدت زمان صدور کارت سوخت المثنی به پارامترهای مختلفی بستگی دارد و به همین دلیل نمی تواند زمان خاصی را برای آن در نظر گرفت. به صورت کلی شما می توانید با مراجعه به مراکز پلیس + 10 در اقصی نقاط کشور برای دریافت کارت سوخت المثنی خود اقدام کنید و این فرآیند را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید.

ورود به سامانه خدمات دولت همراه

نحوه پیگیری کارت سوخت خودرو

به منظور راحتی کار و آنلاین شدن فرآیندهای مختلف، امروزه شاهده افتتاح سامانه ای به نام سامانه خدمات دولت همراه به نشانی www.mob.gov.ir هستیم.

شما می توانید از طریق این سامانه به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور فیزیکی اقدام به ثبت نام برای دریافت کارت سوخت المثنی کنید. وجود این سامانه باعث شده تا افراد بتوانند به سریع ترین شکل ممکن و بدون نیاز به مراجعه حضوری در مراکز پلیس + 10 مراحل مربوط به ثبت نام و رهگیری کارت سوخت المثنی خود را طی کرده و به سریع ترین شکل ممکن به هدف خود دست پیدا کنند.

پیشنهاد ما این است که اگر به دنبال یک روش سریع برای ثبت نام کارت سوخت المثنی هستید به سراغ این سامانه رفته و از طریق آن اقدام به ثبت نام کنید.

استفاده از اپلیکیشن خدمات دولت همراه

یکی از مشکلاتی که همواره بسیاری از افراد با آن مواجه هستند بحث انجام فعالیت های جانبی مربوط به وسایل نقلیه است. بسیاری از افراد نمی دانند که به منظور ثبت نام و پیگیری کارت سوخت هوشمند خود باید به سراغ چه روش هایی بروند و چه روش هایی برای رسیدن به این هدف وجود دارد؟

مسئله مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که سایت آیین تست به عنوان یکی از وب سایت های پیشرو و پیشگام در حوزه آموزش رانندگی یا دریافت نمونه سوالات آیین نامه تلاش کرده تا شما را با روش هایی آشنا کند که بتوانید فرآیندهای مربوط به وسیله نقلیه را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید.

در همین راستا به منظور راحتی کار شما برای دریافت کارت سوخت المثنی پیشنهاد ما این است که اقدام به نصب و دانلود اپلیکیشن خدمات دولت همراه کنید. شما می توانید این اپلیکیشن را به راحتی بر روی گوشی های اندروید و ios خود نصب کرده و از طریق آن اقدام به ثبت درخواست برای کارت سوخت المثنی کنید. همین مسئله باعث شده تا افراد بتوانند در سریع ترین زمان ممکن و تنها با استفاده از گوشی های هوشمند خود مراحل مربوط به ثبت درخواست برای دریافت کارت سوخت المثنی را انجام داده و به راحتی به هدف خود دست پیدا کنند.

اهمیت دریافت کارت سوخت

یکی از سوالات بسیار مهمی که کاربران در سایت آیین تست مطرح می کنند این است که چرا باید اقدام به دریافت کارت سوخت کرد و دریافت کارت سوخت چه اهمیتی دارد؟

به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم باید گفت که پس از سهمیه بندی بنزین برای وسایل نقلیه شاهد به وجود آمدن مفهومی به نام کارت سوخت خودرو هستیم. در واقع هر وسیله نقلیه سهمیه مشخصی برای استفاده از بنزین دارد و اگر فردی بخواهد بیش از مصرف خود بنزین بزند، لازم است تا این فرآیند را به صورت آزاد انجام داده و مبالغ بیشتری را برای انجام این کار پرداخت کند.

در همین راستا اگر شما کارت سوخت خودرو نداشته باشید، مجبور خواهد شد تا بنزین را به صورت آزاد زده و مبالغ بیشتری را برای دریافت بنزین پرداخت کنید. به همین دلیل اهمیت دریافت کارت سوخت بسیار زیاد است و اگر وسیله نقلیه دارید، لازم است تا برای دریافت کارت سوخت خود اقدام کنید. البته نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که به منظور پیگیری کارت سوخت خودرو صفر کیلومتر می توانید از مراکز پلیس + 10 کمک گرفته و با مراجعه به این مراکز کارت سوخت خودرو دریافت کنید. در مطلب دیگر توضیح داده ایم که پرداخت خلافی بعد از چند روز ثبت می شود؟ پیشنهاد می کنیم این مطلب را حتما با دقت مطالعه کنید.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در گذشته شاهد استفاده از کارت های سوخت هوشمند بودیم اما پس از مدتی وقفه دوباره تصمیم بر آن شد که از این کارت های سوخت استفاده شود. به همین دلیل اگر کارت سوخت قبلی تان را گم کردید، لازم است تا اقدام به ثبت نام و پیگیری کارت سوخت المثنی کنید.

حرف آخر

در این مطلب شما را با روش های ثبت نام برای دریافت کارت سوخت آشنا کرده و بیان کردیم که به منظور پیگیری کارت سوخته المثنی باید به نکات توجه داشته باشید. همان طوری که بیان کردیم مدت زمان صدور کارت سوخت المثنی با توجه به شرایط هر فرد متغیر بوده و نمی توان مدت زمان خاص را برای آن در نظر گرفت اما توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن برای دریافت کارت سوخت خود اقدام کرده و پیگیری های لازم را به راحتی انجام دهید.

۷ دیدگاه

  1. مقاله جالبی بود ولی به نظرم کمی اطلاعاتش کم بود. بازم ممنون از شما بابت این مقاله

  2. سلام دوستان، خیلی ممنون از مقاله خوبتون. خیلی کمک کرد و بهم کلی اطلاعات تازه داد. نحوه پیگیری کارت سوخت خودرو رو توضیح داده بود و دقیقا همون چیزی بود که دنبالش بودم. امیدوارم همه از این مقاله بهره‌برداری کنن.

  3. ممنون از این مقاله کاربردی. واقعا کمک کرد تا روند پیگیری کارت سوخت رو بهتر متوجه بشم. امیدوارم همیشه مطالب مفیدی مثل این به اشتراک بذارید.

  4. سلام دوستان! من این مقاله رو خوندم و واقعا کمک کرد تا بفهمم چطور کارت سوختم رو پیگیری کنم. خیلی عالی بود، حتما به دیگران هم پیشنهاد می‌کنم.

  5. مقاله خوبی بود، با این حال بعضی اطلاعات به نظرم تکراری بودن و میشد با کمترین میزان کلمات بهتر شرح داده شدن. اما در کل، مفید بود!

  6. واقعا مقاله خوبی بود. من خودم از این کارت سوخت استفاده می‌کنم و خیلی بهم کمک کرده تا هزینه سوختم کمتر بشه. ممنون بابت این مقاله مفید و کاربردی.

  7. مقاله خوبی بود، ولی بیشتر جزئیات در مورد نحوه استفاده از سایت برای پیگیری کارت سوخت میتونست بهتر باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *