خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / 🧩 متفرقه / کد جریمه 2007 چیست؟ (مستی در رانندگی)

کد جریمه 2007 چیست؟ (مستی در رانندگی)

کد جریمه 2007 چیست؟

تخلفات رانندگی دارای طیف گسترده‌ای هستند و در بسیاری از موارد، مقصر اصلی حوادث ایجاد شده در رانندگی، خود راننده است. یکی از وظایف اصلی رانندگان این است که با این تخلفات آشنایی داشته باشند تا بعدا با رقم‌های عجیب و غریب در خلافی ماشین خود روبرو نشوند.

برای هر یک از جرایم مختلف رانندگی، کدهای مختلفی وجود دارند که بهتر است در هنگام آموزش رانندگی آن‌ها را یاد گرفته و با آن‌ها آشنایی داشته باشید. هر کدام از این کدها یکی از جرایم رانندگی را بیان می‌کنند. در صورتی که راننده مرتکب هر یک از این جرایم شود ، مشمول جریمه پلیس راهنمایی و رانندگی خواهد شد.

در ادامه این مقاله از سایت آیین تست به بررسی کد جریمه 2007، میزان نمره منفی آن برای راننده، مجازات و میزان جریمه این کد برای رانندگان متخلف خواهیم پرداخت.

کد جریمه 2007 برای کدام جرم رانندگی است؟

همان طور که گفته شد، برای جریمه‌های مختلف کدهای جریمه متفاوتی در نظر گرفته شده است. کد جریمه 2007، به معنای رانندگی در حالت مستی و یا مصرف داروهای روانگردان و یا افیونی است. میزان جریمه این کار در کلان شهرها و مراکز استان‌ها 400 هزار تومان و در سایر شهرها و روستاها و راه‌های روستایی نیز 400 هزار تومان است.

آیا رانندگی در حالت مستی نمره منفی دارد؟

کد جریمه 2007 چیست؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم؛ بله، رانندگی در حالت مستی دارای نمره نفی است. میزان نمره منفی برای رانندگان وسایل نقلیه عمومی و وسایل سنگین 20 و نمره منفی برای رانندگان خودورهای شخصی 10 است.

مجازات رانندگی در حالت مستی

فردی که در حالت مستی اقدام به رانندگی کند، در واقع دو نوع جرم مرتکب شده است. به همین خاطر علاوه بر مجازات 400 هزار تومانی، به مدت 6 ماه گواهینامه‌اش ضبط خواهد شد. همچنین افرادی که در حالت مستی اقدام به رانندگی کنند، به مراجع قانونی معرفی خواهند شد.

در صورتی که راننده در حین رانندگی مرتکب تخلف رانندگی شود، اما این جرم با تصادف همراه نباشد، راننده، هم به مجازات تخلف رانندگی و هم به مجازات شرب خمر محکوم خواهد شد. اما در صورتی که در حین رانندگی با حالت مستی، دچار تصادف شود، علاوه بر مجازات تخلف رانندگی، مجازات شرب خمر و مجازات صدمه‌های غیر عمدی محکوم خواهد شد. در این حالت علاوه بر جریمه نقدی و ضبط گواهینامه به مدت 6 ماه، نمره منفی نیز برای راننده درج خواهد شد.

با چه روش‌هایی می‌توان رانندگان مست را شناسایی کرد؟

پلیس راهنمایی و رانندگی با استفاده از روش‌های معمولی مانند؛ آزمایش خون، آزمایش ادرار و دستگاه‌های آزمون مشروبات الکلی می‌تواند به حالت غیر عادی و مست بودن راننده پی ببرند. پلیس راهنمایی و رانندگی از راننده می‌خواهد تا در دستگاهی که برای تست مستی است، بدمد. در صورتی که دستگاه مقدار الکل موجود در تنفس فرد را از بیش از اندازه معمول نشان بدهد، پلیس راهنمایی و رانندگی مکلف خواهد بود تا راننده مورد نظر را اعمال قانون کند.

رعایت قوانین برای داشتن رانندگی ایمن

رانندگی در مستی

تمامی این کدها و جریمه‌ها برای این که است که از وقوع تصادفات و اتفاقات ناگوار رانندگی جلوگیری شود. برای داشتن یک رانندگی ایمن و بدون خطر و برای حفظ جان خود و سرنشینان سایر خودروها تمام راننده‌ها باید این قوانین را شناخته و آن‌ها را رعایت کنند.

قوانین راهنمایی و رانندگی برای حفظ امنیت و جان تمام رانندگان و سرنشینان آن‌ها است. بنابراین بهتر است از همان ابتدا با این قوانین آشنا شده و در هنگام رانندگی، آن‌ها را به صورت دقیق انجام دهید تا از بروز خطرات و تصادفات جلوگیری کنید. افرادی که به دنبال دریاف گواهینامه و شرکت در آزمون آیین نامه هستند می‌توانند با استفاده از نمونه سوالات آیین نامه به صورت کامل‌تر با این قوانین آشنا شده و در امتحان آیین نامه نیز نمره قابل قبولی را دریافت کنند.

۷ دیدگاه

  1. این مقاله خیلی مفید بود. خیلی خوبه که درباره موضوعاتی مثل مستی در رانندگی آگاهی بخشی صورت می‌گیره. امیدوارم همه رانندگان از این مقاله استفاده کنند.

  2. این مقاله خیلی خوب بود. من خودم همیشه به دوستانم میگم که مستی در رانندگی خیلی خطرناکه و باید ازش پرهیز کرد. اما با خوندن این مقاله، فهمیدم که کد جریمه ۲۰۰۷ چیست و چطور میتونه به کاهش مستی در رانندگی کمک کنه. ممنون از نویسنده این مقاله.

  3. سلام! مقاله خیلی خوبی بود. اطلاعات دقیق و کاربردی در مورد کد جریمه ۲۰۰۷ رو به اشتراک گذاشتید. همچنین روش های پیشگیری از مستی در رانندگی که مطرح کردید واقعا کمک کننده است. ممنون از زحماتتون.

  4. سلام! من تازه مقاله کد جریمه ۲۰۰۷ رو خوندم و باید بگم که کارتون در این زمینه واقعا قابل تقدیره. این موضوع برای همه ما خیلی مهمه و باید بیشتر در موردش آگاه بشیم. امیدوارم مطالبتون همیشه مفید و کاربردی باشه.

  5. این مقاله واقعا خیلی خوب بود! خیلی به دردم خورد و اطلاعات جدیدی بهم داد. توصیه می‌کنم همه‌ی راننده‌ها این مقاله رو بخونن.

  6. خیلی عالی بود! من که خودمم معتاد رانندگی و مستی نبودم، اما این مقاله خیلی خوب و جامع بود و برای افرادی که احتمالا توی شرایط مستی در رانندگی قرار می‌گیرند، می‌تونه خیلی مفید باشه. ممنون بابت این مقاله.

  7. کد جریمه ۲۰۰۷ کار خوبیه، ولی به نظرم باید همچنان به تبلیغات بیشتری برای اطلاع رسانی به مردم درباره خطرات رانندگی در حالت مستی پرداخت. بعضی از مردم هنوز هم به خاطر نداشتن اطلاعات کافی در این باره دست به این کار می‌زنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *