خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / ◀️ اطلاعات عمومی / جریمه شعر نویسی روی ماشین چقدره؟

جریمه شعر نویسی روی ماشین چقدره؟

شعر نویسی روی ماشین

حتما شما هم در خیابان‌ها با ماشین‌های برخورد کرده‌اید که جمله و یا شعری را بر روی ماشین خود نوشته‌اند و به احتمال زیاد سعی کرده‌اید تا شعر و یا نوشته روی آن را بخوانید. بر روی این خودروها از انواع شعر و ضرب المثل گرفته تا برخی از استیکرها و برچسب‌های متنوع وجود دارد.

اگر شما هم قصد دارید تا شعر و یا نوشته‌ای بر روی ماشین خود بنویسید و یا این کار را انجام داده‌اید، تا آخر این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله از سایت آیین تست قصد داریم این موضوع را مورد برررسی قرار دهیم که آیا نوشتن شعر و یا جمله بر روی خودروها جرم محسوب می‌شود و آیا این کار دارای جریمه است، یا خیر.

چرا شعر نویسی بر روی خودرو اشتباه است؟

وجود برچسب‌ها و نوشته‌هایی به صوت جمله و یا شعر بر روی خودورها باعث می‌شود تا حواس رانندگان دیگر به این نوشته‌ها پرت شده و احتمال وقوع تصادف را افزایش می‌دهد. این نوشته‌ها به خصوص در ماه محرم افزایش پیدا کرده و تعداد خودروهایی که از این نوشته‌ها بر روی ماشین‌های خود استفاده می‌کنند بسیار زیاد می‌شود.

رانندگان دیگر برای خواندن متن و یا شعر نوشته شده چند ثانیه‌ای حواسشان پرت شده و به آن توجه می‌کنند، همین امر باعث می‌شود تا احتمال وقوع تصادف افزایش پیدا کرده و به همین دلیل استفاده از این نوشته‌ها و شعرها بر روی خودرو با اعمال قانون از جانب پلیس همراه خواهد بود.

آیا نصب استیکر بر روی خودروها جریمه دارد؟

بر طبق قانون هر خودرویی که اقدام به نصب برچسب و استیکر بر روی بدنه خودرو خود کرده باشد، توسط پلیس اعمال قانون خواهد شد. جریمه نصب استیکر و برچسب بر روی خودرو و یا نوشتن متن و شعر بر روی خودرو جریمه‌ای برابر 30 هزار تومان خواهد داشت. کد تخلف این این جریمه 2069 بوده و فرد خاطی بر طبق این کد جریمه خواهد شد.

شعر نویسی بر روی خودرو و جریمه آن

جریمه شعر نویسی روی ماشین چقدره؟

نوشتن شعر، متن و یا استفاده از برچسب و استیکرها باعث می‌شود تا حواس سایر رانندگان برای خواندن آن متن و یا شعر پرت شده و احتمال وقوع تصادف را افزایش می‌دهد. از همین رو قانون برای افرادی که بر روی خودروهای خود برچسب و یا استیکر چسبانده و یا اقدام به نوشتن شعر و نوشته بر روی ماشین خود می‌کنند، جریمه‌ای معادل 30 هزار تومان در نظر گرفته است.

رعایت کردن قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی مستلزم یادگیری قوانین و مقررات است. برای این که بتوانید این قوانین را به صورت کامل یاد بگیرید، می‌توانید از نمونه سوالات آیین نامه استفاده کنید. استفاده از این نمونه سوالات باعث می‌شود تا افرادی که قصد شرکت در آزمون آیین نامه را دارند به راحتی بتوانند در این آزمون نمره قابل قبولی را کسب کنند.

توجه داشته باشید که آموزش رانندگی همواره باید به همراه یادگیری قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی باشد، چرا که این قوانین یکی از مهم‌ترین بخش‌های رانندگی بوده و یادگیری آن‌ها در کاهش احتمال تصادفات و تجربه رانندگی حرفه‌ای و بی‌خطر به شما کمک خواهد کرد.

۴ دیدگاه

  1. خیلی عالی بود. من که خودم شاعرم و این مقاله خیلی بهم کمک کرد. ممنون از نویسنده

  2. سلام! من هم این مقاله رو خوندم و واقعا لذت بردم. نکات جالبی رو بیان کردی و به نظرم کسایی که شعر مینویسن روی ماشین باید حواسشون به این موضوع باشه. احسنت به تلاشت!

  3. مقاله جالبی بود! ایده جریمه شعر نویسی روی ماشین خیلی جذاب و خلاقانه است. از خوندنش لذت بردم و دوست دارم بیشتر در این مورد بدونم.

  4. این مقاله واقعا خوب بود! من اصلا در مورد جریمه شعر نویسی روی ماشین نفهمیده بودم، ولی با خوندن این مقاله همه چیز رو فهمیدم. ممنون بابت این مطلب مفید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *