خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / ✅ آموزش رانندگی / قیمت کلاس آموزش رانندگی چقدر است؟

قیمت کلاس آموزش رانندگی چقدر است؟

قیمت کلاس آموزش رانندگی چقدر است؟

افرادی قصد دارند تا در کلاس های آموزش رانندگی شرکت کنند، یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره مطرح می کنند این است که قیمت کلاس آموزش رانندگی چقدر است و به منظور حضور در این کلاس ها باید چه مبالغی را پرداخت کنید. در همین راستا در این مطلب از وب سایت آیین تست قصد داریم تا به بررسی این مسئله بسیار مهم پرداخته و در رابطه با قیمت کلاس آموزش رانندگی توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید تا به بررسی این مسئله پرداخته و در مورد آن صحبت کنیم.

هزینه شرکت در کلاس های تئوری

اگر بخواهیم شما را با قیمت کلاس آموزش رانندگی آشنا کنیم، باید به این مسئله بسیار مهم توجه داشته باشید که بخشی از این هزینه ها مربوط به شرکت در کلاس های تئوری است.

در این کلاس ها که تحت نظر مراکز آموزش رانندگی برگزار می شود، شما با قوانین آیین نامه آشنا خواهید شد و اطلاعات مختلفی در رابطه با قوانین راهنمایی و رانندگی به دست می آورید.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که تمامی این آموزش ها بر اساس کتاب آیین نامه است و شما باید این کتاب را خریداری کرده و اقدام به مطالعه آن کنید. بر اساس قوانین موجود به منظور شرکت در کلاس های آموزش رانندگی در بخش تئوری شما باید مبلغ ۲۰۰ هزار تومان را پرداخت کنید. این هزینه شامل ۱۵ تا ۱۷ ساعت آموزش آیین نامه و نکات تئوری رانندگی است و هر شخصی موظف است تا این کلاس های آموزشی را سپری کرده و در آن شرکت کند.

بر اساس قوانین موجود نتیجه این دوره آموزشی بر اساس شرکت در دو آزمون آیین نامه مشخص می شود و شما به منظور اخذ گواهینامه موظف هستید تا در این دو آزمون شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنید. شما با مطالعه کتاب آموزش و برنامه و شرکت در کلاس های تئوری قادر خواهید بود تا به راحتی در آزمون تئوری و آیین نامه شرکت کرده و نمره قابل قبولی بدست بیاورید.

هزینه شرکت در کلاس های عملی

به منظور بررسی قیمت کلاس آموزش رانندگی لازم است تا به بررسی هزینه شرکت در کلاس های عملی نیز نگاهی انداخته و در رابطه با آن صحبت کنیم. به صورت کلی پس از موفقیت در آزمون تئوری رانندگی شما قادر خواهید بود تا در کلاس های عملی شرکت کرده و خودتان را برای حضور در آزمون عملی آماده کنید.

این کلاس های آموزش رانندگی به نحوی است که در آن شما در کنار مربی نشسته و با کمک مربی اقدام به آموزش رانندگی با خودرو می کنید. این کلاس ها در جلسات مختلفی برگزار می شود و شما در هر یک از این جلسات با بخشی از نحوه راندن خودرو آشنا می شوید.

اگر بخواهیم شما را با هزینه شرکت در کلاس های عملی آشنا کنیم باید گفت که هزینه شرکت در این کلاس ها بر اساس آخرین مصوبه ۹۵۰ هزار تومان است و شما باید ۲۰ تا ۲۵ ساعت آموزش را تحت نظر مربی بگذارید.

یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر نتوانید آموزش های خود را به خوبی طی کنید، بنابر صلاحدید مربی لازم است تا مبالغ بیشتری پرداخت کرده و ساعات بیشتری در کلاس آموزش عملی حضور پیدا کنید تا بتوانید به صورت کامل به تمامی بخش های رانندگی مسلط شوید.

هزینه های جانبی برای ثبت نام در کلاس آموزش رانندگی

به منظور شرکت در کلاس های آموزش رانندگی لازم است تا هزینه های جانبی مختلفی را نیز پرداخت کنید. یکی از این هزینه ها شامل مبلغ ۴۰ هزار تومان می شود که به منظور خرید تمبر باید به حساب شهرداری و نیروی انتظامی پرداخت کنید. از سوی دیگر به منظور شرکت در کلاس های آموزش آیین نامه موظف هستید تا اقدام به خرید آخرین نسخه از کتاب آموزش آیین نامه رانندگی کنید.

هزینه خرید کتاب آیین نامه ۲۰ هزار تومان است. البته اگر شما کتاب آیین نامه دارید نیازی نیست تا اقدام به خرید کتاب جدید کنید. همچنین شما می توانید نسخه pdf این کتاب را نیز در وب سایت های مختلف مشاهده کرده و اقدام به دانلود این کتاب کنید.

البته پیشنهاد ما این است که اگر امکان مطالعه نسخه آنلاین و دیجیتالی برای شما فراهم نیست و قصد دارید تا به منظور نکته برداری و مطالعه راحت کتاب اقدام به خرید نسخه فیزیکی آن کنید، لازم است تا این هزینه را به آموزشگاه رانندگی خود پرداخت کرده و مبلغی را برای خرید این کتاب در نظر بگیرید.

هزینه انجام آزمایش های پزشکی

یکی از مهم ترین موضوعاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که بخشی از هزینه های شرکت در کلاس آموزش رانندگی مربوط به انجام آزمایشات و معاینات پزشکی است. در واقع شما باید به منظور اخذ گواهینامه حتما معاینات پزشکی را سپری کرده و امتیاز قبولی را در این بخش دریافت کنید. در چنین شرایطی افرادی که با مشکلات جدی مواجه هستند در این آزمایشات پزشکی از سایر افراد جدا شده و همچنین اگر شخصی با بیماری خاصی مواجه است، به نیروی انتظامی این بیماری اطلاع داده می شود تا مشخص شود که آیا فرد می تواند برای اخذ گواهینامه اقدام کند یا خیر؟

در هنگام ثبت نام به شما آدرس آزمایشگاه و چشم پزشکی مورد تایید نیروی انتظامی داده می شود و شما موظف هستید تا در آزمایشات این موسسات حضور پیدا کنید. هزینه انجام آزمایشات و معاینات پزشکی نیز بر اساس آخرین تعرفه های منتشر شده ۲۰۰ هزار تومان است.

هزینه مردودی در آزمون ها

یکی از مهم ترین موضوعاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما پس از مردودی در هر مرحله از آزمون رانندگی که شامل دو مرحله آزمون آیین نامه و یک مرحله آزمون عملی می شود لازم است تا مبلغی را برای مردودی خود پرداخت کنید.

در همین راستا این هزینه نیز به عنوان بخشی از قیمت کلاس آموزش رانندگی به حساب می آید. به ازا هر مرحله مردودی در آزمون آیین نامه شما باید اقدام به پرداخت ۵۰۰۰ تومان کنید.

از سوی دیگر اگر در آزمون عملی مردود شوید، لازم است تا ۵۰ هزار تومان به عنوان هزینه مردودی پرداخت کنید. البته یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که پس از مردود شدن در آزمون عملی به شما گفته می شود که باید در کلاس های عملی رانندگی شرکت کنید و برای حضور در این کلاس ها لازم است تا مبلغ مشخصی پرداخت شود. در نتیجه می توان گفت شما با هر بار مردودی در هر یک از آزمون های رانندگی هزینه هایتان برای شرکت در کلاس ها افزایش پیدا می کند.

مجموع هزینه شرکت در کلاس های آموزش رانندگی چقدر است؟

پس از آن که شما را به صورت جز به جز با قیمت کلاس های آموزش رانندگی آشنا کردیم، بهتر است تا در این بخش به صورت کامل بیان کنیم که هزینه شرکت در کلاس های آموزش رانندگی به صورت حداقلی و حداکثری چقدر است؟

در راستای بررسی این مسئله بسیار مهم باید گفت که اگر شما بتوانید در آزمون های آیین نامه و آزمون عملی بدون مردودی شرکت کرده و امتیاز قابل قبول و کسب کنید، برای شرکت در کلاس های آموزش رانندگی و اخذ گواهینامه موظف هستید تا مبلغ 1 میلیون و ۴۷۷ هزار تومان پرداخت کنید.

هزینه کلاس آموزش رانندگی

از سوی دیگر اگر در هنگام گذراندن دوره های آموزشی با مشکل خاصی مواجه شوید و یا مجبور باشید تا دوباره در آزمون های آموزش رانندگی شرکت کنید، این هزینه افزایش پیدا می کند و تا مبلغ 1 میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بالا می رود. توجه به این مسئله به شما کمک می کند تا با آگاهی کامل نسبت به قیمت کلاس های آموزش رانندگی اقدام به ثبت نام در این دوره های آموزشی کنید.

چگونه هزینه شرکت در کلاس های آموزش رانندگی را کاهش دهیم

یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره مطرح می شود این است که چگونه می توان هزینه شرکت در کلاس های آموزش رانندگی را به طرز چشمگیری کاهش داد؟

به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم باید گفت که روش های مختلفی برای کاهش هزینه های شرکت در کلاس های آموزش رانندگی وجود دارد. اگر بخواهیم شما را با این روش ها آشنا کنیم باید گفت که در وهله اول شما می توانید کتاب آیین نامه را خریداری نکنید و pdf آن را به راحتی از اینترنت دانلود کنید. انجام این کار باعث می شود تا ۲۰ هزار تومان در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

از سوی دیگر یکی از مشکلاتی که همواره افراد با آن مواجه هستند شرکت در آزمون آیین نامه است و با هر بار مردودی در این آزمون شما مجبور هستید تا مبلغ ۵۰۰۰ تومان اضافه پرداخت کنید. به منظور کاهش این هزینه پیشنهاد ما این است که به سراغ سایت آیین تست آمده و مطالب این سایت را مطالعه کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که سایت آیین تست تلاش کرده تا فضایی را برای شما به وجود بیاورد تا با مطالعه مقالات این وب سایت بتوانید رانندگی را به بهترین شکل ممکن آموزش دیده و همچنین با مطالعه نمونه سوالات آیین نامه در وب سایت آیین تست خودتان را به بهترین شکل برای شرکت در آزمون آیین نامه آماده کنید. موضوع مهم این است مطمئنا با بررسی نمونه سوالات موجود در سایت آیین تست می توانید با آمادگی کامل اقدام به شرکت در دو مرحله آزمون آیین نامه کرده و بدون مردودی نمره قابل قبول برای گذر کردن از این دو آزمون را بدست بیاورید.

از سوی دیگر شما با مطالعه مطالب موجود در سایت آیین تست می توانید دید قابل قبولی در رابطه با نحوه رانندگی به دست بیاورید. البته مطمئنا تا زمانی که پشت ماشین نشینید و تحت نظر مربی قرار نگیرید، نمی توانید به صورت کامل اقدام به رانندگی کنید. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که در زمان شرکت در کلاس های عملی حتماً از مربی خود بخواهید تا تمامی نکات را به شما آموزش دهد و در صورتی که یک کار را اشتباه انجام دادید، تلاش کنید تا با تمرین آن مشکل را برطرف کرده و در هر مرحله از کلاس آموزش عملی مهارت های خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید.

متاسفانه مشاهده شده که برخی از مربی ها آن طور که باید اقدام به آموزش کامل رانندگی به افراد نمی کنند و همین مسئله باعث می شود تا فرد پس از شرکت در آزمون عملی مردود شود و به همین دلیل لازم است تا حتماً از مربی خود تمام نکات را یاد گرفته و تلاش کنید تا به صورت کامل مهارت خود را بالا ببرید.

نکته مهمی که باید بدانید این است که اگر در هنگام شرکت در کلاس ها آموزش های رانندگی را به صورت کامل فرا نگیرید، برای هر بار مردودی در آزمون عملی مجبور خواهید شد تا مبلغی را پرداخت کرده و همچنین برای برداشتن کلاس اضافه نیز مبالغ گوناگونی را باید پرداخت کنید. به همین دلیل شما با یادگیری کامل رانندگی در دوره مشخص شده برای شرکت در کلاس های عملی میتوانید به خوبی خودتان را برای شرکت در آزمون عملی آماده کرده و بدون رد شدن در اولین حضور در آزمون عملی گواهینامه خود را کسب کنید. توجه به این نکته بسیار مهم نیز به شما کمک می کند تا بتواند در هزینه های خود به طرز چشمگیری صرفه جویی کنید.

و در آخر…

در این مطلب از وب سایت آیین تست شما را با هزینه های کلاس آموزش رانندگی آشنا کرده و تلاش کردیم تا به صورت جزء به جزء تمامی هزینه هایی که برای شرکت در کلاس های آموزش رانندگی باید پرداخت کنید را به شما ارائه دهیم. توجه به نکات گفته شده در این مطلب دید کاملی در رابطه با هزینه شرکت در این کلاس ها را به شما ارائه دهیم. همچنین با رعایت نکات گفته شده در این مقاله می توانید هزینه های حضور در این کلاس ها را به طرز چشمگیری کاهش دهید.

۵ دیدگاه

  1. سلام دوست عزیز، مقاله خیلی خوبی بود. من همیشه دنبال اطلاعات در مورد قیمت کلاس رانندگی بودم و این مقاله خیلی کمکم کرد. مرسی و ادامه بده!

  2. مقاله خوبی بود، اطلاعات جالبی داشت و بهم کمک کرد که بتونم بهترین قیمت رو برای کلاس آموزش رانندگی پیدا کنم. با این حال، یکمی بیشتر میتونست به جزئیات بپردازه.

  3. من خودم اخیرا کلاس آموزش رانندگی رفتم و خیلی خوشم اومد. قیمت هم خیلی مناسب بود و با توجه به کیفیت آموزش و خدماتی که ارائه می‌شد، قیمتش رو خیلی مناسب می‌دونم. به همه پیشنهاد می‌کنم برای آموزش رانندگی به این مجموعه مراجعه کنن.

  4. خیلی مقاله خوبی بود، به خصوص برای افرادی که قصد دارند کلاس آموزش رانندگی بگیرند. اطلاعات خوبی در این مقاله بود که به شخصه برای خودم مفید بود.

  5. مقاله خوبی بود، اما ممکن بود بهتر باشه. مثلا بهتر بود اگه بیشتر راجع به اینکه چجوری باید مربی رانندگی خوب رو انتخاب کرد صحبت میکرد. ولی به هر حال ممنون بابت این مقاله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *