خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / 🧩 متفرقه / کد تخلف 2060 چیست؟ چقدر بابت آن جریمه می شویم؟

کد تخلف 2060 چیست؟ چقدر بابت آن جریمه می شویم؟

کد تخلف 2060 چیست؟

قوانین راهنمایی و رانندگی یکی از اولین مواردی است که هر راننده‌ای باید با آن آشنایی داشته باشد. این قوانین از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند و هر راننده‌ای که نسبت به این قوانین بی‌توجه بوده و آن‌ها را رعایت نکند، مشمول جریمه راهنمایی و رانندگی خواهد شد.

هر کدام از قوانین راهنمایی و رانندگی در صورت اجرا نشدن دارای جرایمی هستند که باید توسط راننده خاطی پرداخت شود. یکی از کدهای جریمه‌ای که در راهنمایی و رانندگی وجود دارد، کد جریمه 2060 است. در ادامه این مقاله از سایت آیین تست، به بررسی کد جریمه 2060، مبلغ جریمه و نحوه پرداخت آن خواهیم پرداخت.

کد جریمه 2060 چیست؟

در صورتی که راننده‌ای دچار تخلف رانندگی شود و بعد از آن بدون توجه به فرمان پلیس از محل متواری شود، پلیس راهنمایی و رانندگی می‌تواند برای راننده خاطی قبض جریمه دو برگی صادر کند. در واقع کد جریمه 2060 در صورت عدم توجه به فرمان ایست و حرکت پلیس صادر خواهد شد.

همان طور که می‌دانید یکی از روش‌هایی که برای اعمال قانون راننده متخلف استفاده می‌شود، این است که پلیس راهنمایی و رانندگی با نشان دادن علامت ایست، فرمان ایست به خودرو می‌دهد. بعد از این که خودرو متخلف توقف کرد، باید با ارائه مدارک شناسایی خود و مدارک خودرو، مسئولیت تخلف خود را بر عهده بگیرد.

در صورتی که راننده از فرمان ایست پلیس سرپیچی کرده و آن را اجرا نکند، در کنار تخلف خود به تخلف سرپیچی از فرمان پلیس نیز دچار خواهد شد. این تخلف با کد جریمه 2060 برای راننده خاطی ثبت و اعمال قانون در غیاب راننده انجام خواهد شد. همچنین اگر خودرویی در جای نامناسبی توقف کرده باشد، و بعد از دستور پلیس راهور همچنان در جای خود توقف کرده و حرکت نکند، باز هم بی‌توجهی به فرمان پلیس شناخته شده و با کد 2060 جریمه خواهد شد.

مبلغ جریمه 2060 چقدر است؟

مبلغ جریمه برای رانندگانی که با کد 2060 جریمه شده باشند در کلان شهرها، مراکز استان‌ها، جاده‌های بین شهری، مناطق آزاد، سایر شهرها و روستاها و حتی راه‌های روستایی، 40 هزار تومان است.

نحوه پرداخت جریمه کد 2060

در صورتی که تخلف و مبلغ جریمه از طریق پیامک برای شما ارسال شده باشد، می‌توانید با استفاده از درگاه‌های پرداختی مختلف بانک ملی نسبت به پرداخت به موقع آن اقدام کنید. اما در صورتی که جریمه شما با استفاده از سامانه پیامکی ارسال نشده باشد، می‌توانید با استفاده از سایت راهور 120، از مبلغ کل خلافی خودرو با خبر شده و نسبت به پرداخت مستقیم خلافی خود از طریق سایت راهور اقدام کنید.

همچنین در صورتی که نسبت به کد تخلف 2060 و جریمه‌ای که برای شما ثبت شده است، اعتراض داشته باشید، می‌توانید اعتراض خود را از طریق مراکز پلیس +10 اعلام کنید.

آشنایی با قوانین راهنمایی و رانندگی راهی برای جلوگیری از جریمه شدن!

همان طور که اشاره شد یکی از اولین چیزهایی که در آموزش رانندگی باید به آن توجه داشته باشید، آشنایی با قوانین و مقرراتی است که در رانندگی وجود دارد. آزمون آیین نامه، آزمونی است که این قوانین را مورد پرسش قرار می‌دهد و افرادی که بتوانند این آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند، می‌توانند وارد مراحل بعدی آموزش رانندگی شوند.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن در آزمون آیین نامه نمره قبولی را دریافت کنید، استفاده از نمونه سوالات آیین نامه است. استفاده از این نمونه سوالات به شما این امکان را می‌دهد تا با نوع و چگونگی سوالات آشنا شده و با تسط بر موضوعات، به راحتی در این آزمون نمره قبولی را دریافت کنید.

۴ دیدگاه

  1. خیلی مقاله جالبی بود. من اصلا نمی دونستم کد تخلف ۲۰۶۰ چیه، اما حالا که خوندم اطلاعات خوبی به دست آوردم. امیدوارم بیشتر از این مقالات بخونیم.

  2. وای خدا، این کد تخلف ۲۰۶۰ چیه؟! خیلی داغون شدم. ولی اگه جریمه بگیریم، باید بپردازیمش. بهتره همیشه قوانین رو رعایت کنیم تا به این مشکلات نخوریم.

  3. مقاله خوبی بود ولی به نظرم یکم باید توضیحات بیشتری در مورد این کد تخلف و جریمه اش داده میشد. به هر حال، خیلی خوب بود که ChatGPT همکاری کرده و به این موضوع اشاره کرده. از هر دوی شما متشکرم.

  4. واقعا این مقاله عالی بود! من هیچوقت نمی‌دانستم کد تخلف ۲۰۶۰ وجود دارد. حالا که می‌دانم، مطمئنا بیشتر دقت خود را در رانندگی افزایش خواهم داد. بنظرم این کد تخلف یکی از بهترین راه‌هایی است که برای کاهش تخلفات رانندگی وجود دارد. امیدوارم این کد موثر باشد و تعداد تخلفات کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *