خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / 🔥 آیین نامه / امتحان آیین نامه چه روز و ساعتی است؟

امتحان آیین نامه چه روز و ساعتی است؟

امتحان آیین نامه چه روز و ساعتی است؟

دقیقا امتحان آیین نامه چه روز و چه ساعتی است؟ چه نکاتی را باید قبل از ورود به آزمون رعایت کنم؟ حتما این مقاله را از سایت آیین تست بخوانید تا کامل متوجه شوید.

افرادی که قصد دارند تا اقدام به اخذ گواهینامه کنند، لازم است تا در دو آزمون آیین نامه شرکت کرده و این دو آزمون را با موفقیت طی کنند. در همین راستا یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره مطرح می شود این است که آزمون آیین نامه شامل چه مواردی می شود و در چه روزی و چه ساعتی شاهد برگزاری این آزمون هستیم.

به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم با وب سایت آیین تست همراه باشید تا در رابطه با آزمون آیین نامه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه کرده و به بهترین شکل ممکن شما را با این آزمون آشنا کنیم.

آزمون آیین نامه چیست

در بخش اول، پیش از این که بخواهیم در رابطه با ساعت و زمان برگزاری آزمون آیین نامه صحبت کرده و در رابطه با این مسئله اطلاعات کاملی را به شما ارائه دهیم، بهتر است تا آزمون آیین نامه را به شما معرفی کرده و در رابطه با این آزمون صحبت کنیم.

به منظور بررسی و معرفی آزمون آیین نامه باید گفت که این آزمون شامل سوالات تئوری می شود و برای اخذ گواهینامه باید به این سوالات پاسخ دهید و در صورتی که میزان اشتباه شما در این آزمون از حد مشخصی بالاتر برود، شما در آزمون آیین نامه مردود خواهید شد و لازم است تا دوباره در این آزمون شرکت کنید.

به همین دلیل پیشنهاد ما این است که حتماً مطالب مربوط به آزمون آیین نامه را مطالعه کرده تا به بهترین شکل ممکن و با آگاهی کامل بتوانید در این آزمون شرکت کرده و با موفقیت این آزمون را طی کنید.

سوالات آزمون آیین نامه شامل چه مواردی می شود؟

افرادی که قصد شرکت در آزمون آیین نامه را دارند، یکی از مهم ترین سوالاتی که همواره مطرح می کنند این است که سوالات آزمون آیین نامه شامل چه مواردی می شود؟ به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم باید گفت که به صورت کلی می توان سوالات آیین نامه را به چهار دسته سوالات مفهومی، سوالات حفظی، سوالات تحلیلی و سوالات تجربی تقسیم بندی کرد. اگر بخواهیم در رابطه با هر یک از این سوالات به شما توضیحات کاملی را ارائه دهیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. سوالات مفهومی آیین نامه

یکی از سخت ترین بخش های سوالات آزمون آیین نامه شامل سوالات مفهومی می شود که در واقع این دسته از سوالات تلاش می کنند تا حس و حال بودن پشت فرمان را برای شما تداعی کرده و دید قابل قبولی در رابطه با تجربه رانندگی شما به دست بیاورد.

در واقع این سوالات نیاز به دقت بسیار زیادی داشته و لازم است تا به صورت کامل آن ها را درک کنید تا در نهایت بتوانید به بهترین شکل ممکن به این دسته از سوالات پاسخ داده و نمره این بخش را اخذ کنید. البته اگر به بقیه بخش های آزمون آیین نامه پاسخ های درستی بدهید، می توانید این دسته از سوالاتی که سختی بیشتری دارند را به صورت شانسی داده و مشکلی در این زمینه نداشته باشید.

البته یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که به صورت کلی نباید سوالات آزمون آیین نامه را خالی بگذارید، چرا که این آزمون نمره منفی ندارد و شما حتی اگر تستی را اشتباه بزنید، درصدی از سوالات درست شما کم نخواهد شد و به همین دلیل بهتر است تا به تمامی سوالات آزمون آیین پاسخ داده و هیچ یک از سوالات این آزمون را خالی نگذارید.

 1. سوالات حفظی آزمون آیین نامه

دسته دیگری از سوالات آزمون آیین نامه شامل سوالات حفظی می شوند. در واقع حجم بسیار زیادی از سوالات آیین نامه را این دسته از سوالات به خود اختصاص می دهند.

به منظور بررسی سوالات تستی در آزمون آیین نامه باید گفت که پاسخ دادن به این دسته از سوالات تنها نیاز به مطالعه موارد گفته شده در کتاب آیین نامه دارد. اگر بخواهیم برخی از سوالات حفظی آزمون آیین نامه را به شما معرفی کنیم می توان به مواردی چون سوالات مربوط به تابلوها و یا سوالات مشابه آن اشاره کرد.

در واقع می توان گفت که شما تنها با مطالعه مطالب گفته شده در کتاب آیین نامه می توانید بدون هیچ تحلیل خاص به این سوالات پاسخ دهید و امتیاز آن را اخذ کنید.

 1. سوالات تحلیلی آزمون آیین نامه

بخشی دیگری از سوالات آزمون آیین نامه که دارای سختی خاصی هستند، سوالات تحلیلی هستند. البته این دسته از سوالات نیز به نحوی هستند که با انجام نمونه سوالات خاصی می توانید به راحتی به آن ها پاسخ دهید.

سوالات تحلیلی آزمون آیین نامه شامل مواردی مثل حق تقدم، تحلیل شرایط حرکت خودروها در چهار راه و… هستند.

البته متاسفانه بارها دیده شده که بسیاری از افراد با وجود این که دید کاملی نسبت به حق تقدم دارند، به دلیل مواردی چون استرس نمی توانند به این دسته از سوالات پاسخ دهند. در همین راستا، به منظور پاسخ به سوالات تحلیل آزمون آیین نامه لازم است تا استرس و فشار را از خود دور کرده تا بتوانید به راحتی این دسته از سوالات را بررسی کرده و به آن ها پاسخ دهید.

 1. سوالات تجربی آزمون آیین نامه

دسته آخر سوالات آزمون آیین نامه شامل سوالات تجربی می شود که در واقع به منظور پاسخ دادن به این سوالات بهتر است تا دید کاملی نسبت به شرایط رانندگی با خودرو داشته باشید. در واقع می توان گفت که به منظور پاسخ به این سوالات نیازی به مطالعه کتاب آیین نامه ندارید و تنها با داشتن تجربه نشستن پشت فرمان خودرو می توانید به این دسته از سوالات پاسخ دهید.

بهترین روش برای افزایش شانس موفقیت در آزمون آیین نامه

پس از آن که به صورت کامل شما را با سوالات آزمون آیین نامه آشنا کردیم، ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که چگونه می توان به بهترین شکل ممکن در آزمون آیین نامه شرکت کرد و به تمامی سوالات این آزمون پاسخ داد؟

به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم باید گفت که یکی از مهم ترین موارد برای شرکت در آزمون آیین نامه حل نمونه سوالات است.

در واقع هر چه شما تمرین بیشتری داشته باشید و نمونه سوالات بیشتری حل کنید، می توانید با دانش بالاتر و گاهی فوق العاده در آزمون آیین نامه شرکت کرد و امتیاز قابل قبول را بدست بیاورید. در همین راستا وب سایت آیین تست که یکی از وب سایت های فعال در حوزه آموزش رانندگی است، اقدام به ارائه نمونه سوالات آزمون آیین نامه کرده است و شما می توانید با مطالعه نمونه سوالاتی که در وب سایت آیین تست وجود دارد، دانش خود در رابطه با آزمون آیین نامه را بالا برده و شانس موفقیت تان را به طرز چشمگیری افزایش دهید.

پیشنهاد ما این است که اگر قصد شرکت در آزمون آیین نامه را دارید حتماً نمونه سوالات این آزمون را حل کرده تا به بهترین شکل ممکن بتوانید در این آزمون شرکت کرده و امتیاز قابل قبولی را اخذ کنید.

زمان برگزاری آزمون آیین نامه

امتحان آیین نامه چه روز و ساعتی است؟

پس از بررسی و معرفی آزمون آیین نامه و ارائه اطلاعات جامع در رابطه با این آزمون، بهتر است تا نگاهی به این سوال بسیار مهم بیاندازیم که آزمون آیین نامه در چه زمان هایی برگزار می شود و در چه روزهایی شاهد برگزاری این آزمون هستیم؟

در پاسخ به این سوال باید به این مسئله اشاره کرد که به صورت کلی نمی توان گفت که زمان برگزاری آزمون آیین نامه به چه نحوی است، چرا که هر آموزشگاه با توجه به قوانین خود می تواند اقدام به برگزاری آزمون آیین نامه در زمان های مختلفی کند، اما مسئله مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این آزمون به صورت هفتگی برگزار شده و در صورتی که شما در آزمون آیین نامه نمره قابل قبول را کسب نکنید، وقت دارید تا یک هفته دیگر اقدام به مطالعه موارد موجود در کتاب آیین نامه کرده و سپس در این آزمون شرکت کنید.

در همین راستا پیشنهاد ما این است که اگر قصد دارید تا ساعت آزمون آیین نامه را متوجه شوید بهتر است تا با آموزشگاه مورد نظر خود تماس گرفته و در رابطه با این مسئله سوال بپرسید.

در همین راستا از دیگر مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که به صورت کلی آزمون آیین نامه ۲۰ دقیقه وقت دارد و هر زمانی که آزمون شما شروع شود، موظف هستید تا در مدت ۲۰ دقیقه به سوالات این آزمون پاسخ داده و امتیاز قابل قبول را کسب کنید.

سوالات آزمون آیین نامه

به منظور بررسی آزمون آیین نامه و معرفی این آزمون به شما باید گفت که این آزمون دارای ۳۰ سوال است که همان طوری که در بخش اول به شما اعلام کردیم، سوالات این آزمون به چهار قسمت تقسیم می شود.

البته این که در هر آزمون چه تعدادی از هر بخش سوال مطرح می شود، به صورت کاملا تصادفی است اما با این حال شما می توانید با مطالعه نمونه سوالات آیین نامه به بهترین شکل ممکن در این آزمون شرکت کرده و امتیازات لازم را کسب کنید.

همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که به منظور اخذ قبولی در این آزمون شما باید حداقل نمره 26 از 30 را اخذ کنید. از سوی دیگر باید به این مسئله اشاره کنیم که هر پاسخ اشتباه و یا نزده در آزمون آیین نامه یک امتیاز از نمره نهایی شما کم می کند و در صورتی که امتیاز نهایی شما به زیر عدد ۲۶ برسد، شما در آزمون آیین نامه مردود می شوید و موظف هستید تا دوباره در این آزمون شرکت کنند.

از سوی دیگر باید به این نکته اشاره کنیم آزمون آیین نامه شامل دو مرحله آزمون مقدماتی و آزمون اصلی می شود و شرط اخذ گواهینامه کسب امتیاز لازم و موفقیت در هر دو این آزمون ها است.

در همین راستا پیشنهاد ما این است که حتماً با آمادگی کامل در آزمون های آیین نامه شرکت کرده و تمام امتیازات لازم را به دست بیاورید، چرا که هر بار مردود شدن در آزمون آیین نامه می تواند وقت بسیار زیادی از شما را برطرف کرده و همچنین شما را مجبور به پرداخت هزینه برای شرکت مجدد در آزمون کند.

به همین دلیل اگر قصد دارید تا هزینه اخذ گواهینامه خود را کاهش داده و همچنین در سریع ترین زمان ممکن گواهینامه خود را به دست بیاورید، لازم است تا در همان اولین بار که در آزمون ها شرکت می کنید، از این مرحله گذر کرده و نمره قبولی خود را حفظ کنید.

و در آخر…

در این مطلب از وب سایت آموزشی آیین تست تلاش کردیم تا شما را به صورت کامل با آزمون آیین نامه آشنا کرده و در رابطه با نحوه پاسخ به این سوالات اطلاعات کاملی را به شما ارائه کردیم. توجه به موارد گفته شده در این مطلب به شما کمک می کند تا با دیدن قابل قبول و کافی در آزمون آیین نامه شرکت کرده و این آزمون را با موفقیت سپری کنید.

اگر قصد دارید تا گواهینامه خود را اخذ کنید لازم است تا حتماً دو مرحله آزمون آیین نامه را با موفقیت سپری کنید و به همین دلیل لازم است تا حتماً این آزمون را جدی گرفته و نکات مهمی که در کتاب آیین نامه وجود دارد را به صورت کامل مطالعه کنید تا بتوانید هم در آزمون مقدماتی و هم در آزمون آیین نامه اصلی نمره قبولی را کسب کنید.

پیشنهاد می کنیم اکنون که مقاله “امتحان آیین نامه چه روز و ساعتی است؟” را به پایان رساندید، به صفحه نمونه سوالات آیین نامه سایت آیین تست سر بزنید.

۷ دیدگاه

 1. مینا عباسیان

  زمان امتحان ایین نامه چه ساعتی میباشد

 2. سلام دوست عزیز، مقاله خیلی خوبی نوشتی در مورد امتحان آیین‌نامه. اطلاعاتت کامل و به‌روزه و کمک زیادی کرد به همه که بدونن چه روز و ساعتی امتحانه. موفق باشی!

 3. وای خدای من چه مقاله جالبی بود! حس می‌کنم واقعا برای من مفید بوده و الان خیلی چیزا رو بهتر متوجه شدم. ممنون از نویسنده عزیز

 4. واقعا این مقاله رو به همه پیشنهاد می‌کنم. نوشته‌ی خیلی خوبی بود و به شیوه‌ی عامیانه‌ای توضیح داده شده بود. اصطلاحات فنی رو هم خیلی راحت توضیح داده بود. به نظرم باید برای هر کسی که داره برای امتحان آیین نامه آماده می‌شه، این مقاله رو بخونه.

 5. خیلی عالی بود! من خودم مجری طرحی هستم که نیازمند رعایت آیین نامه است و این مقاله به من بسیار کمک کرد. ساده و روان توضیح داده شده و هیچ کدوم از جنبه های مهم این موضوع رو نادیده نگرفتین. ممنونم!

 6. خیلی عالی بود. خیلی خنده دار بود و به راحتی می‌تونستم باهاش ارتباط برقرار کنم. اطلاعاتی که درباره آزمون آیین‌نامه گفته شد، برای من خیلی مفید بود و باعث شد که بیشتر درباره این موضوع بدونم.

 7. واقعا مقاله جالبی بود! خیلی خوشمون اومد. مخصوصا وقتی که به دلایلی امتحان آیین نامه رو باید تغییر بدیم. اینجور مقاله ها باید بیشتر توسط افرادی که توی این حوزه کار می کنند تولید بشن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *