خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / ◀️ اطلاعات عمومی / مدت زمان گرفتن گواهینامه چقدره؟

مدت زمان گرفتن گواهینامه چقدره؟

مدت زمان گرفتن گواهینامه چقدره؟

افرادی که قصد دارند تا اقدام به گرفتن گواهینامه کنند، یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره مطرح می کنند این است که مدت زمان گرفتن گواهینامه چقدر است و یک فرد در چه مدت زمانی می تواند گواهینامه خود را اخذ کند؟

به منظور پاسخ به این سوال بسیار مهم در این مطلب قصد داریم تا شما را با مدت زمان گرفتن گواهینامه آشنا کرده و در رابطه با آن اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید تا در رابطه با این مسئله بسیار مهم صحبت کرده و بیان کنیم که به منظور اخذ و گرفتن گواهینامه لازم است تا چه مدت زمانی را سپری کرده و چه گام هایی را طی کنید تا در نهایت بتوانید گواهینامه خود را به دست بیاورید.

مراحل اولیه برای اخذ گواهینامه

یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که به منظور گرفتن گواهینامه شما باید به سراغ موسسات فعال در حوزه آموزش رانندگی رفته و در این موسسات و آموزشگاه ها ثبت نام کنید.

در این بین باید به این نکته بسیار مهم اشاره کنیم که اگر پس از ثبت نام شما، تعداد افرادی که به منظور اخذ گواهینامه ثبت نام کردند به حد نصاب نرسد شما موظف هستید تا برای به حد نصاب رسیدن کلاس ها صبر کنید و همین مسئله می تواند باعث بالا رفتن مدت زمان شما برای گرفتن گواهینامه شود.

به همین دلیل پیشنهاد ما این است که به منظور اخذ سریع گواهینامه خود به سراغ موسساتی بروید که شهرت بسیار زیادی دارند و در طول سال افراد بسیار زیادی به منظور اخذ گواهینامه به سراغ آن می روند. در واقع این موسسات به دلیل شهرت بالای خود محبوبیت بسیار زیادی در بین افراد دارند و همین مسئله باعث می شود تا کلاس های آموزش رانندگی این موسسات در سریع ترین زمان ممکن پر شده و شما نیازی نباشد تا به منظور رسیدن کلاس آموزش رانندگی به حد نصاب از نظر تعداد مدت زمان طولانی را منتظر بمانید.

همچنین یکی دیگر از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که به منظور ثبت نام باید مدارک مختلفی را جمع آوری کرده و آن ها را به همراه داشته باشید. اگر بخواهیم شما را با مدارک مورد نیاز و پیش نیازهای لازم برای اخذ گواهینامه آشنا کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن ۱۸ سال تمام (سن قانونی دریافت گواهینامه)
 • کارت ملی و کپی پشت و رو اصل شناسنامه و کپی از صفحه اول شناسنامه
 • ۸ قطعه عکس ۴*۳ تمام رخ
 • کد پستی ۱۰ رقمی
 • آدرس محل سکونت فعلی
 • مشخص بودن وضعیت خدمت برای آقایان
 • اصل کارت پایان خدمت به همراه کپی پشت و رو
 • گواهی اشتغال به خدمت عکس دار
 • گواهی اشتغال به تحصیل

در صورتی که به منظور ثبت نام هر یک از این مدارک را به همراه نداشته باشید، برای تکمیل فرم ثبت نام موظف هستید تا آن مدارک را جمع آوری کرده و آن ها را به مراکز آموزش رانندگی ارائه دهید. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که اگر به منظور ثبت نام در کلاس های آموزش رانندگی عجله دارید و به دنبال آن هستند تا در سریع ترین زمان ممکن در این کلاس ها ثبت نام کنید، حتما به صورت کامل این مدارک را جمع آوری کرده تا فرآیند ثبت نام شما به صورت کامل انجام شود و نقصی در مدارک شما باقی نماند.

انجام معاینات پزشکی

یکی دیگر از فرآیندهای زمان بر برای گرفتن گواهینامه طی کردن معاینات پزشکی است. در واقع بر اساس قانون پس از آن که شما در کلاس های آموزش رانندگی ثبت نام کردید، شما به پزشک طرف قرارداد ارجاع داده خواهید شد و شما باید به سراغ مراکز پزشکی مشخص شده رفته و برخی تست های پزشکی را با موفقیت طی کنید.

در صورتی که این فرآیند را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید، نتیجه تست پزشکی شما نیز سریعا آماده خواهد شد و به همین دلیل می توانید به سرعت اقدام به اخذ گواهینامه کنید. از سوی دیگر اگر به منظور انجام معاینات پزشکی مدت زمانی را صبر کنید، این مسئله می تواند در نهایت زمان لازم برای گرفتن گواهینامه را برای شما افزایش چشمگیری دهد.

شرکت در کلاس های آموزش تئوری

یکی دیگر از مواردی که به منظور شرکت در کلاس های آموزش رانندگی و اخذ گواهینامه باید به آن توجه داشته باشید این است که شما موظف هستید تا در دوره های آموزش تئوری آیین نامه شرکت کرده و نمره قابل قبولی را در آزمون آیین نامه بدست بیاورید.

بر اساس قانون شما باید ۸ جلسه کلاس تئوری آیین نامه را بگذرانید و طی کردن این جلسات اجباری است. مسئله مهمی که باید بدانید این است که اگر قصد دارید تا مدت زمان گرفتن گواهینامه خود را به طرز چشمگیری کاهش داده و با سرعت بسیار زیادی این کلاس ها را سپری کنید، می توانید به سراغ موسسات آموزشی بروید که کلاس های تئوری را با فاصله زمانی کمتری برگزار می کنند.

حضور در این موسسات باعث می شود تا کلاس های تئوری شما با سرعت بسیار زیادی سپری شده و بتوانید سریعاً برای شرکت در آزمون آیین نامه اقدام کنید. البته نباید از این مسئله بسیار مهم غافل شوید که اگر شما در کلاس های تئوری به خوبی حضور پیدا نکنید و همچنین کتاب آیین نامه را به صورت کامل مطالعه و بررسی نکنید شرکت در آزمون آیین نامه برای شما سخت خواهد شد و در صورت مردود شدن در هر مرحله از آزمون آیین نامه باید مدت زمانی را صبر کرده و دوباره برای شرکت در کلاس در آزمون آیین نامه اقدام کنید.

در حقیقت می توان گفت که هر بار رد شدن در آزمون آیین نامه می تواند مدت زمان اخذ گواهی نامه را برای شما طولانی کند و به همین دلیل پیشنهاد ما این است که حتما برای شرکت در آزمون آیین نامه مهارت های خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید تا به بهترین شکل ممکن در این آزمون حضور پیدا کرده و سریعاً بتوانید این آزمون را با موفقیت طی کنید.

پیشنهاد ما این است اگر قصد دارید آزمون آیین نامه را در دفعه اول با موفقیت طی کنید، به سراغ وب سایت آیین تست آمده و سوالات آیین نامه را از این سایت مطالعه کنید. وب سایت آیین تست یکی از برترین وب سایت های موجود در حوزه آموزش رانندگی است. این وب سایت همواره تمام تلاش خود را کرده تا مطالب آموزشی با کیفیتی را در حوزه آموزش رانندگی ایجاد کند و شما می توانید با مطالعه سوالات موجود در این وب سایت آمادگی خود برای شرکت در آزمون آیین نامه را به طرز چشمگیری افزایش دهید.

شرکت در کلاس های آموزش رانندگی عملی

پس از موفقیت در آزمون مرحله اول آیین نامه شما قادر خواهید بود تا در کلاس های عملی آموزش رانندگی شرکت کنید. بر اساس قانون، این کلاس ها بین ۱۰ تا ۱۲ جلسه بوده و مدت زمان آن ۱۱۰ دقیقه است.

مدت زمان گرفتن گواهینامه چقدره؟

از سوی دیگر باید به این مسئله بسیار مهم توجه داشته باشید که شرکت در کلاس های آموزش رانندگی عملی زمان بر ترین فرآیند برای اخذ گواهینامه به حساب می آید و در صورتی که شما نتوانید کلاس های خود را به خوبی طی کرده و مهارت های آموزش رانندگی را کسب کنید، مجبور خواهید شد تا در کلاس های بیشتری شرکت کنید. به همین دلیل اگر برای شما گرفتن گواهینامه در سریع ترین زمان ممکن اهمیت بسیار زیادی دارد پیشنهاد ما این است که در هنگام حضور در کلاس های آموزش رانندگی سعی کنید تا مهارت های خود را ارتقا دهید. این کار به شما کمک می کند تا میزان حضور در کلاس های آموزش رانندگی شما در حداقل ۱۰ جلسه به اتمام رسیده و سریعاً این دوره آموزشی را طی کرده و برای تان امکان حضور در آزمون عملی فراهم شود.

شرکت در آزمون اصلی و عملی آموزش رانندگی

آخرین گام برای اخذ گواهینامه حضور در آزمون عملی است که تحت نظارت پلیس راهنمایی رانندگی برگزار می شود. البته مسئله مهمی که باید بدانید این است که به منظور حضور در این آزمون شما باید دو مرحله آزمون آیین نامه را به خوبی طی کرده و نمره قابل قبول را به دست بیاورید. پس از آن که توانستید دو آزمون آیین نامه را با موفقیت سپری کنید، این امکان برای شما فراهم می شود تا در آزمون عملی رانندگی شرکت کنید.

اگر قصد دارید تا مدت زمان گرفتن گواهینامه خود را به طرز چشمگیری کاهش دهید لازم است تا در همان اولین حضور در آزمون عملی راهنمایی و رانندگی، مهارت رانندگی خود را اثبات کرده و به بهترین شکل ممکن این آزمون را سپری کنید. نکته مهم این است که سخت گیری در آزمون عملی رانندگی بسیار زیاد است و به همین دلیل افراد بسیار زیادی بارها در این آزمون مردود می شوند. به همین دلیل مردودی در این آزمون می تواند مدت زمان لازم برای اخذ گواهینامه را براش ما افزایش چشمگیری دهد. اگر شما بتوانید مهارت رانندگی خود را بالا ببرید، شانس شما برای آن که در همان اولین آزمون اقدام به اخذ گواهینامه خود کرده و آزمون عملی رانندگی را به بهترین شکل ممکن سپری کنید، افزایش چشمگیری پیدا می کند.

گرفتن گواهینامه چقدر طول می کشد

پس از آن که شما را جز به جز و مرحله به مرحله با گام های لازم برای اخذ گواهینامه آشنا کرده و در رابطه با مدت زمان هر مرحله توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه کردیم، حال بهتر است تا به این سوال پاسخ دهیم که به صورت کلی به منظور اخذ گواهینامه لازم است تا چقدر صبر کنید و طی کردن تمامی مراحل در کنار هم چقدر طول می کشد؟

به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که به صورت کلی اخذ گواهینامه بین ۲ تا ۳ ماه طول می کشد و اگر شما بتوانید در همان آزمون های اولیه به بهترین شکل ممکن امتیاز قابل قبولی را کسب کنید می توانید در مدت زمان کوتاهی اقدام به اخذ گواهینامه کنید.

البته موضوع لازم به ذکر آن است که با هر بار مردودی در آزمون های تئوری و عملی، مدت زمان لازم برای اخذ گواهینامه برای شما افزایش پیدا می کند به همین دلیل پیشنهاد ما این است که با آمادگی کامل در کلاس ها و آزمون های اخذ گواهینامه شرکت کرده تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن و بدون هیچ مشکل خاصی اقدام به اخذ گواهینامه کنید.

و در آخر…

در این مطلب از وب سایت آیین تست به صورت کامل تلاش کردیم تا در رابطه با مدت زمان گرفتن گواهینامه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم. توجه به نکات گفته شده در این مطلب آگاهی کاملی در رابطه با مدت زمان گرفتن گواهینامه به صورت مرحله به مرحله به شما می دهد و همین مسئله باعث شده تا افراد بتوانند پس از مطالعه این مقاله در سریع ترین زمان ممکن اقدام به اخذ گواهینامه خود کرده و بدون هیچ مشکل خاصی گواهینامه خود را در دریافت کنند.

۹ دیدگاه

 1. مقاله خوبی بود، اطلاعات خوبی در مورد مدت زمان گرفتن گواهینامه ارائه شده بود. فقط به نظرم بعضی اطلاعات کمی تکراری بودند، اما در کل مفید بود.

 2. سلام، مقاله خیلی کاربردی بود. از وقتی که برای جمع آوری اطلاعات گذاشتید، ممنونم. حالا میدونم چقدر طول میکشه تا گواهینامه بگیرم.

 3. سلام! مقاله‌ی خوبی بود. خیلی کمک کرد تو گرفتن اطلاعات در مورد مدت زمان گرفتن گواهینامه. خسته نباشید!

 4. سلام! مقاله خیلی خوبی بود، اطلاعات مفیدی در مورد مدت زمان گرفتن گواهینامه ارائه داد. من که خیلی راهنمایی شدم. مرسی!

 5. سلام! من امروز این مقاله رو خوندم و واقعا لذت بردم. توضیحاتت در مورد مدت زمان گرفتن گواهینامه واقعا جامع و کامل بود. این مطلب رو به همه دوستانم که می‌خوان گواهینامه بگیرن پیشنهاد می‌کنم.

 6. خیلی خوب بود. من خودم همین الان قصد دارم گواهینامه بگیرم و این مقاله برام خیلی مفید بود. البته یه نکته ای که به نظرم میتونست بهتر باشه اینه که بیشتر روی مراحل بعدی بعد از ثبت نام توضیح بدید. ممنون از شما!

 7. خیلی مقاله جذابی بود. اطلاعات خوبی درباره گرفتن گواهینامه در این مقاله بود. فقط کاش کمی بیشتر جزئیات در این مقاله بود. بازم ممنون بابت این مقاله خوب.

 8. من که خیلی از این مقاله خوشم اومد. خیلی عالی توضیح داده بودند که چطور می‌شه گواهینامه رو به سرعت بگیریم. فقط یه مشکل کوچیکی که داشت این بود که بعضی اصطلاحات تخصصی رو توضیح نداده بودند، ولی خب به نسبت کل مقاله کم بود. به هر حال، این مقاله رو به همه پیشنهاد می‌کنم.

 9. مقاله خیلی خوبی بود. وقتی می‌خواهید گواهینامه‌ای را بگیرید، همیشه این سوال برای شما پیش می‌آید که مدت زمان گرفتن گواهینامه چقدر است. این مقاله به شما پاسخ می‌دهد. ممنون از نویسنده!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *